مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 17. آبان 1396 - 22:37   |   کد مطلب: 23175
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت:چگونگی اجرای سند هوافضا بررسی شده و نماینده سازمان برنام و بودجه برای رفع کمبود بودجه در این حوزه قول‌های مساعدی داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه 99 این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: بحث کنکور و آسیب‌ها و چالش‌های حوزه سنجش و پذیرش دانشجو مورد بررسی قرار گرفت، البته در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی آسیب‌های این موضوع با حضور رئیس‌جمهور بررسی شده بود و کارگروهی موظف به رسیدگی به این موضوع شده است.

وی افزود: این موضوع از حدود سه سال پیش مورد بررسی بود که بنابه ملاحظاتی به بررسی دقیق‌تر واگذار شد و حالا گزارش‌های کامل کارهای انجام شده ارائه شد.

کبگانیان گفت: همچنین گزارش اجرایی سازی سند جامع توسعه هوافضای کشور نیز بررسی شد که به دلیل گستردگی زیاد در حوزه هوایی و فضایی چندین جلسه زمان برد ولی آخرین گزارش‌ها و دستاوردها ارائه شد که البته نگرانی‌ها و پیشنهاداتی بخصوص در بخش انسجام‌بخشی و هماهنگی بیشتر در این حوزه وجود داشت.

وی گفت: مرکز ملی فضایی و شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته‌ مشترکی برای رصد اجرای سند دارند ولی بحث کمبود بودجه نیز مطرح است که نماینده سازمان برنامه و بودجه برای رفع این مشکل قول مساعد داد، تا برنامه‌هایی در سه بخش برای حوزه هوافضا اجرا شود.

انتهای پیام/چ

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار