مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 20. آبان 1396 - 9:07   |   کد مطلب: 23200
پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از فردا آغاز به کار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در منطقه ویژه علم و فناوری از فردا شنبه 20 آبان‌ماه در شهر تبریز برپا می‌شود.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی با هدف ایجاد تعامل برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری، جذب سرمایه‌گذار، آشنایی سازمان‌های متولی و حمایت گر از ایده‌های فناورانه و تولید محصولات دانش بنیان و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان توسط منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از 20 تا 24 آبان ماه امسال با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم تحجقیقات و فناوری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.
صاحبان ایده، نوآوران و فناوران و شرکت‌ها و موسسات تولید کننده کالاها و خدمات دانش بنیان در سراسر کشور در پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (RINOTEX 2017) شرکت می‌کنند.
این نمایشگاه و جشنواره که پیش از این با عنوان نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو پیشرفته ربع رشیدی برگزار می‌شد، اکنون در سه بخش ایده فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان برگزار می‌شود.
در این نمایشگاه بخش ایده فناورانه در قالب رویدادهای IDEA Board مهندسی پزشکی، جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد، جشنواره بهترین R&D بخش صنعت کشور، جشنواره بهترین طرح مرزبانی، استارت آپ ویکند الکترونیک خودرو و استارت آپ ویکند اینترنت اشیاء تعریف شده است.
بخش توسعه و تجاری سازی فناوری با 16 زون تخصصی از جمله نوآوری و فناوری انرژی‌های تجدید پذیر، نفت و گاز، ارتباطات و میکرو الکترونیک، اطلاعات و ارتباطات، نانو، زیستی، علوم شناختی، مهندسی پزشکی، صنایع غذایی، داروئی، آرایشی و بهداشتی و نوآوری و فناوری گیاهان داروئی و طب سنتی در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
نوآوری و فناوری آب و خاک، مواد پیشرفته و کامپوزیت، صنایع قطعه سازی و خودرو، نساجی، پوشاک و چرم، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و همگرا را از دیگر زون‌های تخصصی این بخش است.
تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه ی علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی و معرفی نوآوری ها و اختراعات فناورانه و طرح‌ها و ایده های دانش محور و معرفی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آن‌ها از جمله اهداف این نمایشگاه است.
همچنین از دیگر اهداف برگزاری این رویداد می‌توان به ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری های فناورانه منطقه ای، ملی و بین المللی، ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری و شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان، جذب سرمایه گذار (داخلی و خارجی) برای فرصت‌های سرمایه گذاری دانش بنیان، افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان اشاره کرد.
انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار