مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 20. آبان 1396 - 13:39   |   کد مطلب: 23203
جدیدترین شماره نشریه‌ی دانشجویی «جاده» در حوزه مسائل سیاسی و فرهنگی در دانشگاه بوعلی سینا منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، صد و چهارمین شماره نشریه‌ی دانشجویی «جاده» دانشگاه بوعلی سینا به صاحب امتیازی جامعه اسلامی دانشجویان منتشر شد.

شماره جدید نشریه‌ی دانشجویی «جاده» که به مدیرمسئولی محمدرضا شیری منتشر شده، 4صفحه دارد و شامل تحلیل‌های دانشجویی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

سرمقاله این نشریه با عنوان «مدیریت شیشه‌ای» به بررسی تاثیر شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در شورای شهر همدان پرداخته و شفافیت را یکی از راه‌های مبارزه با فساد معرفی کرده است.

فرامرز ابوطالبی در یادداشت «اصلاح‌طلبان رحم اجاره‌ای دولت» به بررسی مطالبات اصلاح‌طلبان از دولت پرداخته و نتیجه گرفته که بین اصلاح‎طلبان و دولت‌مردان شکاف وجود دارد.

رضا یاوری دیگر نویسنده این نشریه‌ی دانشجویی است که در یادداشتی به بررسی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداخته و امید سوری نیز در مطلبی با عنوان «غرب زدگی» به بررسی این سوال پرداخته که آیا غرب لزوما سمت چپ نقشه‌ی جغرافیایی است یا خیر.

حسین رضایی و محمد دیبایی نیز هر کدام در تحلیل‌های جداگانه‌ای میزان بیکاری در میان تحصیل‌کردگان دانشگاهی و ضعف سیستم آموزشی را بررسی کرده‎‌اند.

جهالت برهنگی عنوان مطلب دیگری از این نشریه دانشجویی است که گسترش ابتذال در شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار داده و نویسنده تاکید کرده است که منشاء اصلی آن تهاجم فرهنگی غرب است.

 

 

از نکات جالب جدیدترین شماره «جاده» مطلبی به زبان کردی درباره اتفات مربوط به جدایی طلبی کردستان عراق است که در آن خاطرنشان شده هر صدای تفرقه‌ای که در ایران بلند شود، محکوم به نابودی است.

گفتن است «جاده» از باسابقه‌ترین نشریات دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا است که بیشتر در حوزه سیاسی فعالیت دارد و در ادامه میتوانید نسخه الکترونیکی این نشریه را بصورت رایگان دانلود کنید.

 

 

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار