مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 20. آبان 1396 - 23:47   |   کد مطلب: 23210
در مراسم انعقاد تفاهم نامه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با فرابورس اعلام شد
راه اندازی تشکیل قطب سرمایه گذاری فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اعلام کرد: راه اندازی تشکیل قطب سرمایه گذاری فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و همکاری و مشارکت در راه اندازی و راهبری اتاق سرمایه به عنوان قطب سرمایه گذاری از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عصر امروز مراسم انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان فرابورس ایران در محل سازمان مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان دارای ایده فن آورانه از مخاطبین این پارک هستند، گفت: اعضای هیئت علمی، شرکت‌های فن آور رویشی از جمله مخاطبین ما هستند و مراکز رشد و نوآوری و کارآفرینی در این پارک فعال هستند.

وی افزود: از جمله خدمات مرکز نوآوری می‌توان به اعتبار تحقیق و توسعه و اعتبار آموزشی، خدمات پشتیبانی، مشاوره و تحقیقات اشاره کرد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به پروژه شهر دانش گفت: بخشی از ایده شهر دانش در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران انجام می‌شود تا نیازهای کشور را حل کند. شهر دانش برای رسیدن به نسل سه و چهار دانشگاه تنظیم شده تا دانشگاه تهران هر چه سریع‌تر به این مهم دست یابد. اجرای این طرح موجب اشتغال بیش از ۶۰ هزار فارغ التحصیل جوان و محقق شده است.

وی در ادامه به تشریح اهداف انعقاد این تفاهم نامه پرداخت و گفت: راه اندازی تشکیل قطب سرمایه گذاری فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، همکاری و مشارکت در راه اندازی و راهبری اتاق سرمایه به عنوان قطب سرمایه گذاری، راه اندازی تالار منطقه‌ای – اختصاصی فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، همکاری در برگزاری رویدادهای نوآوری و تخصصی مربوط به حوزه سرمایه گذاری و کمک به تجاری سازی فناوری‌های واحد فن آور از جمله اهدافی است که در انعقاد این تفاهم نامه دنبال می‌شود.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار