مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 20. آبان 1396 - 23:51   |   کد مطلب: 23211
رئیس سازمان بورس گفت: ارزش گذاری روی دانش زمانی انجام می‌شود که این دانشگاه در بازار سرمایه قرار بگیرد بازار سرمایه جایی است که عرضه و تقاضا میزان ارزش مادی دانش را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری دانشگاه با سازمان فرابورس ایران گفت: زمانی ما توسعه را در افزایش ازدیاد ماشین و زمین می‌دیدیم، اما حالا می‌دانیم که برای تصور آینده باید داشته‌های خود را بسنجیم داشته هایی که می‌تواند خلق ثروت کند و در رقابت جهانی پایدار باشد. خوشبختانه پذیرفتیم که دانش پایه توسعه است.

وی افزود: امروز مهمترین سرمایه ما جوانان ماست و یکی از افتخارات ما موفقیت‌های علمی است که دانش آموختگان دانشگاه‌ها دارند، اما متاسفانه ما هنوز نتوانستیم از سرمایه انسانی به خوبی بهره برداری کنیم.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: دانشگاه تهران بیش از ۱۰ هزار دانشجوی دکتری و ۲۴ هزار دانشجوی ارشد دارد که به عنوان قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه فعالیت‌های خود را متناسب با نیاز جامعه و اقتصاد دانش بنیان تنظیم می‌کند.

وی با اشاره به پروژه شهر دانش گفت: این پروژه به صورت کامل تصویب شده و امیدواریم تا پایان امسال و اوایل سال آینده بخش‌های ساخت و ساز طرح را شروع کنیم در حال حاضر نیز حدود ۶۴ درصد فضا را دانشگاه در تملک خود دارد و می‌خواهیم بخش هایی از پارک علم و فناوری را نیز در این محدوده مستقر کنیم.

در ادامه شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس گفت: اگر بورس‌های ما مبنی بر خلق ارزش نباشد دچار مشکل می‌شود و این اتفاق افتاده است که سهمی در بورس دستکاری شده است در حالی که اگر افزایش سهم در بورس براساس نوآوری و بهره وری باشد چنین کاری هرگز نمی‌شود انجام شود.

وی در ادامه بیان داشت: راه قانونی برای این افزایش شرکت‌های دانش بنیان است و به همین دلیل می‌خواهیم با انعقاد این تفاهم نامه از دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش کشور استفاده کنیم و با همکاری هم این پروژه را به نتیجه برسانیم.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: ارزش گذاری روی دانش زمانی انجام می‌شود که این دانشگاه در بازار سرمایه قرار بگیرد بازار سرمایه جایی است که عرضه و تقاضا میزان ارزش مادی دانش را نشان می‌دهد. برای این کار نیاز به فرهنگ سازی داریم و چه جایی بهتر از دانشگاه خوشبختانه دانشگاه تهران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور برای این امر اعلام آمادگی کرده است.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار