مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 22. آبان 1396 - 23:12   |   کد مطلب: 23239
در پی وقع زلزله 7.2ریشتری شب گذشته در استانهای غربی کشور که باعث کشته و زخمی شدن جمع زیادی از هموطنان عزیزمان شده است از همان ساعات ابتدایی وقوع این حادثه کمک رسانی از سراسر کشور به استان کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از دانا؛ در پی وقع زلزله 7.2ریشتری شب گذشته در استانهای غربی کشور که باعث کشته و زخمی شدن جمع زیادی از هموطنان عزیزمان از جمله در استان کرمانشاه شده است، از همان ساعات ابتدایی وقوع این حادثه کمک رسانی تیم های امداد و نجات از سراسر کشور به سمت استان کرمانشاه آغاز شد.

 

سه دستگاه آمبولانس و ۱۰ نیروی فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به غرب کشور اعزام شدند
 
جلال پوران فر در گفت و گو با پایگاه خبری صبح زاگرس اظهار کرد: درپی وقوع زلزله 7.3 ریشتری در غرب کشور و کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان عزیز و پیرو اطلاعیه EOC ودستور رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و پیرو ابلاغ وزیر محترم بهداشت و درمان کلیه بیمارستانها و فوریتهای پزشکی استان در آماده باش کامل  هستند.
 
وی ادامه داد: نیروهای امدادی آمادگی لازم برای پذیرش بیماران ، و مصدومان احتمالی در زلزله را دارند و جهت خدمت رسانی به مصدومان زلزله  غرب کشور تعدادی از کادر درمانی با دستور EOC  کشور آماده اعزام به منطقه هستند.
 
رئیس مرکز حوادث وفوریتهای پزشکی کهگیلویه وبویراحمد به تعداد نیروهایی که آماده اعزام هستنداشاره کرد و گفت: سه پزشک عمومی، 15 پرستار، 5 ماما، 2 نفر برای اتاق عمل، سه تیم بهداشتی هفت نفره، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با 4 پرسنل عملیاتی، سه دستگاه آمبولانس با 6نفر پرسنل عملیاتی آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند.
 
وی گفت: با توجه به وجود دو بالگرد در استان در صورت نیاز به امداد هوایی یک فروند هلیکوپتر با کروی پروازی و پرسنل درمانی نیز اعزام می شوند همچنین سه آمبولانس اعزامی استان در مرز چذابه بودند که به کرمانشاه برای خدمت رسانی به زلزله زدگان اعزام شدند.
در زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری در غرب کشور که شب گذشته رخ داد تاکنون ۲۰۷ نفر کشته و بیش از ۲۵۰۴ نفر مصدوم شده اند.
 
 
اعزام 8 تیم امداد و نجات اردبیل به کرمانشاه
 
بعد از زلزله شب گذشته که تعدادی از هم‌وطنانمان در کرمانشاه را داغدار و عده ای را  آواره کرد، تیم های امداد و نجات استان اردبیل صبح امروز  برای کمک رسانی به زلزله زدگان به محل حادثه رفتند.
 
مسعود امامی‌یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار سبلان‌ما، با اشاره به آماده باش نیروهای مدیریت بحران و امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل بعد از وقوع زلزله دیشب ، تصریح کرد: صبح امروز هشت تیم عملیاتی امداد و نجات اردبیل برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه به محل اعزام شده است؛ به همراه امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل 15 دستگاه خودروی امدادی نیز به محل اعزام شد که شامل 6دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس بود.
 
بهرام غیبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل  صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره جزئیات کمک رسانی جمعیت هلال احمر استان اردبیل به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: 41 نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر  این استان در قالب 8 تیم عملیاتی متشکل از( 4 تیم واکنش سریع و 4 تیم آواربرداری ) و با 5 دستگاه خودروی آمبولانس و 6 دستگاه خودروی کمک‌دار پشتیبانی ساعت 5 صبح راهی مناطق زلزله زده شدند.
 
مرادی عضو هیئت مدیره فرودگاه‌های کشور نیز  گفته است: با وجود وقوع زمین‌لرزه شدید در غرب کشور که در کرمانشاه و ایلام ‌شدت بیشتری داشت، ‌فرودگاه‌ها و میادین پروازی تبریز، ارومیه، اردبیل و سنندج سالم و باز بوده و آماده خدمت‌رسانی به هموطنان است.
 
 زلزله 7.3 ریشتری که دیشب کرمانشاه  را لرزاند و در استانهای همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج،  تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر نیز احساس شد، در اردبیل 4.6 ریشتر بوده که هیچ‌گونه خسارتی در این استان نداشت.

 

اتوبوس آمبولانس فوریت‌های پزشکی استان مرکزی به کرمانشاه اعزام شد
 
حسن طاهراحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: بر اثر وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۲ ریشتر شامگاه یکشنبه در استان‌های غربی کشور و مصدوم شدن عده بسیاری از هموطنان‌مان اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ استان به همراه چهار تکنسین مرکز اورژانس برای خدمت‌رسانی به کرمانشاه اعزام شدند.
 
 
طاهراحمدی از آماده باش کامل اورژانس ۱۱۵ استان با تمام توان لجستیکی برای ارائه خدمات خبر داد و  اظهار کرد: تمامی بیمارستانها و مراکز درمانی استان مرکزی برای پذیرش مصدومین استان های آسیب دیده غربی آمادگی دارند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه زمین لرزه شب گذشته در استان مرکزی هم احساس شد، افزود: خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی در اثر این زمین لرزه در استان مرکزی گزارش نشده است.
 
 
اعزام تجهیزات و نیروهای امدادی از چهارمحال وبختیاری به کرمانشاه

 

رضا ظاهری معاون امداد و نجات چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با جهانبین نیوز، اظهار کرد: ۵۰ نفر از نیروهای امدادی و اداری جمعیت هلال احمر استان چهارمحال وبختیاری برای امداد رسانی و خدمات رسانی سحرگاه امروز به استان کرمانشاه اعزام شدند.
 
ظاهری خاطرنشان کرد: 12تیم اعزامی با 12دستگاه خودرو به همراه 7ماشین کمک دار، 3دستگاه آمبولانس، یک دستگاه مینی بوس به همراه یک فروند بالگرد به این منطقه اعزام شد.
 
لازم به ذکر است معاون امداد و نجات چهارمحال و بختیاری نیز  به همراه جمعیت هلال احمر برای امداد رسانی به منطقه اعزام شده است.
 
 
 یک ‌دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ دستگاه آمبولانس اورژانس از لرستان به کرمانشاه اعزام شد
 
 کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه ۷.۲ ریشتری در برخی استان‌های کشور و بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، یک ‌دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ دستگاه آمبولانس اورژانس از لرستان به کرمانشاه اعزام شد.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: تیم پزشکی به همراه تجهیزات کامل اورژانس، صبح امروز خرم‌آباد را به مقصد استان کرمانشاه ترک کردند.
 
 
صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان نیز اظهار داشت: با وقوع زلزله 3/7 ریشتری درساعت 21:48 شامگاه یکشنبه که استان های غرب کشور راتحت تاثیر قرارداد، ضمن اعلام آماده باش کامل درجمعیت هلال احمر تیم امدادی واکنش سریع درمحل ستاد استان حضور داشته وهمچنین بافراخوان تیم درمان اضطراری معاونت درمان وتوانبخشی، در صورت نیاز آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: پس از بررسی وبرنامه ریزی های اولیه باهماهنگی سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر کشور یک تیم 16 نفره اسکان و آواربرداری تیم درمان اضطراری بااستعداد 10 دستگاه خودروی امدادی سبک وسنگین  به مناطق حادثه دیده اعزام شدند.
 
 
صارم رضایی در ادامه افزود: با اعزام کاروان امدادی 10 هزار تخته چادر و2000 تخته پتو و همچنین موادغذایی شامل: برنج، قند و.... برای توزیع میان آسیب دیدگان ومتاثران این حادثه ارسال شد.
 
 
رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس دستور جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، مسئولیت ارزیابی آسیب دیدگان زلزله در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه بر عهده استان لرستان قرار گرفت.
 
 
وی افزود: بر این اساس بامداد امروز و در اولین مرحله ارسال تجهیزات و بعد از اعزام تیم های امدادی، تعداد 600 تخته پتو و 60 دستگاه چادر گروهی از انبار جمعیت هلال احمر در خرم آباد به کرمانشاه ارسال شد و بر اساس اعلام نیاز استانداری کرمانشاه، تعداد هزار تخته چادر و 2 هزار تخته پتو هم اکنون از انبارهای جمعیت هلال احمر لرستان بارگیری و به سمت شهرستان قصر شیرین در حال انتقال است.
 
 
آریایی تصریح کرد: همچنین در همان ساعات اولیه بعد از زلزله، بر اساس درخواست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تعداد سه تیم کامل و مجهز اسکان اضطراری، آوربرداری و سگ های تجسس زنده یاب از لرستان به قصر شیرین اعزام شد.
 
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ادامه داد: زلزله شب گذشته کرمانشاه باعث خسارت واردآمدن به تعدادی واحد مسکونی نامقاوم شهری و روستایی در رومشکان و جراحات انسانی 2 نفر در کوهدشت شد.
 
 
استان کرمان آماده ارسال تجهیزات و نیروهای امدادی به زلزله زدگان غرب کشور است
 
رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در گفتگو با آرمان کرمان، اظهار داشت : شب گذشته در ساعت 21 و 48 دقیقه زلزله 7.3 ریشتری در استان کرمانشاه رخ داده است .
 
وی گفت : شهرهای ازگله و سرپل ذهاب بیشترین آسیب را در این زلزله دیده اند و امداد رسانی اکنون از استان های ایلام ، همدان ، لرستان و آذربایجان غربی صورت می گیرد .
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان این که از سوی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور تا به حال استان های فارس و اصفهان در حال آماده باش بوده اند ؛ افزود : در استان کرمان هم به تمامی شهرستان ها اعلام آماده باش کرده ایم و در خصوص ارسال تجهیزات و نیروهای امدادی و لجیستیکی هم آماده ارسال هستیم .
 
فلاح خاطر نشان کرد : هم اکنون منتظر اعلام خبر از سوی سازمان امداد و نجات کشورهستیم ضمن این که منبع اصلی اخبار در این خصوص را هلال احمر می دانیم و از مردم می خواهیم تا به شایعات در فضای مجازی خیلی توجه نکنند .
 
وی در پایان تشریح کرد : سازمان انتقال خون از دارندگان گروه خونی o و به خصوص oمنفی می خواهد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله خون اهدا کنند .
 
 
ارسال ۲۰۰۰ تخته پتو و چادر از استان مرکزی به مناطق زلزله زده
 
محمدمحمدی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی در گفتگو با پیام دلیجان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته محموله کمک های هلال احمر استان مرکزی صبح امروز به مناطق زلزله زده ارسال شد.
 
محمدی اظهار کرد: اقلام و تجهیزات اعزامی همچون ۲ هزار تخته پتو از انبار امدادی جمعیت هلال احمر و ۲ دستگاه کامیون از راهداری شهرستان محلات، یک‌هزار تخته چادر امدادی برای اسکان موقت و برپایی اردوگاه از انبار امدادی جمعیت هلال احمر دلیجان به محل حادثه اعزام شده است.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این تجهیزات ۸ دستگاه کامیون شامل ۲ دستگاه کامیون از راهداری استان، ۴ دستگاه کامیون از بنیاد مسکن استان، ۲ دستگاه کامیون از شهرداری شهرستان دلیجان به منطقه زلزله‌زده ارسال شده است.
 
زلزله‌ای به بزرگی ۷ و دو دهم ریشتر شب گذشته بخش‌هایی از غرب کشور بویژه استان کرمانشاه را لرزاند.
 
اهدای ۱۳۰ واحد خون از  چهارمحال بختیاری به زلزله‌زدگان کرمانشاه
 
حمدملک محمدی مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: ما در سازمان طبق روال قبل خون‌گیری انجام می‌دهیم.
 
وی با بیان اینکه طبق اعلام شبکه ملی انتقال خون از شب گذشته از طریق صدا و سیما فراخوان برای مراجعه مردم و اهدای خون گروه‌های o منفی و سایر گروه‌های منفی داده شده است افزود: مرکز اهدای خون در شهرکرد از صبح تا ساعت ۱۵ و مراکز فارسان و بروجن صبح‌ها آماده خون‌گیری از هم‌استانی‌ها هستند.
 
ملک محمدی تاکید کرد: از صبح ۱۳۰ نفر برای اهدای خون به مرکز مراجعه کردند اما همه خون‌های اهدایی قابل استفاده نیستند و باید آزمایش‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.
 
مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شرایط نگهداری فراورده‌های خونی متفاوت است و دمای خاصی برای نگهداری خون نیاز است که باید همه این موارد برای خون‌های دریافتی در نظر گرفته شود.
 
انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار