مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 16. آذر 1396 - 12:36   |   کد مطلب: 23547
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان:
حماسه همچنان ادامه دارد
16 آذر 1332 با خون شهدا در تاریخ هیهات من الذله ماندگار گشت و آیینه ای شد جهت بازتاب نور حق. این روز حماسه وار به ما دانشجوها فهماند که اگر پیرو حق باشیم، مقابل ظلم بایستیم و اگر آن را با رضایت خدا پیوند بدهیم، جاودانه خواهیم شد، حتی اگر جسم ها مورد تهاجم شمشیر ها، تیغ ها و تیرها قرار بگیرند. در این روز دانشجویان با قلب خود به استقبال گلوله ها رفتند و نهال مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را بر زمین عدالت خواهی و مستضعف نوازی کاشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان در بیانیه ای نوشت:

بسم الله الرجمن الرحیم
فصلت (15)
فَأَمَّا عَادٌ فَاسْتَكْبَرُوا فِي الْأَرْضِ بِغَيْرِ الْحَقِّ وَقَالُوا مَنْ أَشَدُّ مِنَّا قُوَّةً أَوَلَمْ يَرَوْا أَنَّ اللَّهَ الَّذِي خَلَقَهُمْ هُوَ أَشَدُّ مِنْهُمْ قُوَّةً وَكَانُوا بِآيَاتِنَا يَجْحَدُونَ
ﺍﻣﺎ ﻗﻮم ﻋﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﺎﺣﻖ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻦ ﺗﻜﺒﺮ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﮔﻔﺘﻨﺪ : ﻧﻴﺮﻭﻣﻨﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﻣﺎ ﻛﻴﺴﺖ ؟ ﺁﻳﺎ ﻧﺪﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺧﺪﺍﻳﻰ ﻛﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺁﻓﺮﻳﺪ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﻧﻴﺮﻭﻣﻨﺪﺗﺮ ﺍﺳﺖ ؟ ﻭ [ ﺑﻪ ﮔﻤﺎﻥ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﻧﻴﺮﻭﻣﻨﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ] ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺁﻳﺎﺕ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺍﻧﻜﺎﺭ ﻣﻰ  ﻛﺮﺩﻧﺪ.

16 آذر 1332 با خون شهدا در تاریخ هیهات من الذله ماندگار گشت و آیینه ای شد جهت بازتاب نور حق. این روز حماسه وار به ما دانشجوها فهماند که اگر پیرو حق باشیم، مقابل ظلم بایستیم و اگر آن را با رضایت خدا پیوند بدهیم، جاودانه خواهیم شد، حتی اگر جسم ها مورد تهاجم شمشیر ها، تیغ ها و تیرها قرار بگیرند. در این روز دانشجویان با قلب خود به استقبال گلوله ها رفتند و نهال مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را بر زمین عدالت خواهی و مستضعف نوازی کاشتند.

در آن روز که آمریکای مستکبر در اوج کبر و قدرت قرار گرفته بود عده ای حق طلب در برابر نماینده ی این تفکر، یعنی جناب نیکسون ایستادند، نیکسون دکترای افتخاری از نوچه هایش می گرفت در عوض شهید شریعت رضوی، شهید قندچی، شهید بزرگ نیا و دیگر هم قطاران، مدال سرخ شجاعت و ایستادگی در برابر ظلم را دریافت می نمودند. آمریکا در اوج قدرت دنبال ارضاع حرص و استکبار نابود کننده ی خود بود و دانشجویان دنبال حماسه سازی برای گسترش عدالت بودند و این ها دست به دست هم داد، تا روزی در تاریخ ثبت شود که نماد استکبار ستیزی دانشجویی باشد و آغازی شد بر پایان ظلم و جور در دنیا با حرکت جنبش های حقیقی دانشجویی و البته ایمان داریم در این نبرد نابرابر پیروز خواهیم شد هر چند در آینده ای دور و یا حتی در آینده ای نزدیک این اتفاق بیافتند و این وعده ی خداوند است که فراتر از اون قدرتی نیست.

اما لازم متذکر شویم که 16 آذر 32 تمام نشده و همچنان ادامه دارد و شهدای آن روز پا در جای پای آقای شهدا گذاشته اند و طبیعی است که وقتی شهادت در کنار نام حسین(ع) می آید یعنی کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا. حماسه همچنان ادامه دارد، چرا که تا ظلم هست، حماسه هست و تا حماسه هست ما هستیم و در برابر ظلم قد علم می کنیم؛ که تا یا ظلم ساقط شود، یا درخت پایمردی با خونمان آبیاری. می جنگیم چه در میدان رزم و چه در میدان اقتصاد، فرهنگ و سیاست، تا جایی که فتنه به طور قطع خاموش شود و اعلام می داریم که اگر مبارزه در سطوح مخلتف و در قشر های مخلتف از جمله دانشجویان نبود، اربابان بی اراده ی شیطان، مجبور نبودند برای سرگرم نمودن خود و تغافل از شکست های پی در پی، به فکر تعویض پایتخت بیافتند و خداوند را شاکریم که با اذن و کمکش دشمنان را به وضعیتی انداختیم که بعد از نامیدی از جنگ تحمیلی، جنگ 33 روزه، داعش، اقلیم کردستان، جنگ نرم، جنگ اقتصادی آخرین تکاپوی خود را در تعویض پایتخت دیده و شاید هم خود پذیرفته که دیگر از عمر کمتر از 25 ساله ی خود چیزی نماند !

همچنین در این باره باید با افتخار سینه را جلو داد و فریاد زد اگر سال 32 حومت نداشتیم، امروز جمهوری اسلامی را ساختیم که با ظلم، چه در بیرون و چه در درون مقابله کند، اگر آن روز در دانشگاه تهران مقابل ظلم شهید می دادیم، الآن دیگر فاصله ای با اسراییل نداریم و در آنجا برای مدفون نمودن ظلم شهید اسد اللهی و شهید فرهنگی را به معراج می فرستیم و اگر در سال های 8 سال دفاع مقدس با تمام قوا جلویمان سفاکی نمودند و ما تنها بودیم، اما امروز ما همراه با سوریه، لبنان، عراق، یمن و دیگر آزادگان دنیا در برابرتان ایستاده ایم و این روند ادامه خواهد داشت و ما برای صلح پایدار می جنگیم تا زمانی که دیگر اسمی از شما که با ظلم در پیوند است، در دنیا نماند و تا این که همه در زیر سایه ی اسلام ناب محمدی (ص) در عدالت و آرامش زندگی کند.

 ان شا الله با کمک خداوند، اتوپیای مهدوی خود را از جاده ی نجف به کربلا به سراسر دنیا گسترش خواهیم داد و جهان را از ملغمه ی استکبار به اذن خداوند نجات خواهیم داد و نور حق از آن مکان گسترش خواهد یافت و ظالمان چه در پوستین کفر، چه در زیر نقاب نفاق باشند و چه در زیر عمامه های آمریکایی و چه در کت و شلوارهای انگلیسی بدانند هر کس بخواهد این نور را خاموش کند تنها به ریشه ی خود جفا می کند و با دستان حزب الله آخرین  لحظات خود را رقم خواهد زد.
و من الله توفیق
شورای تبیین مواضع بسیج استان همدان

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار