مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 14. آذر 1396 - 0:38   |   کد مطلب: 23512
یادداشت:
مرد خلاف جریان
فردا دانشگاه بوعلی میزبان مردی است که هم مهندس برق است هم فیلسوف، هم استاد برجسته دانشگاه است هم مرد پا به رکاب عدالت‌طلبیست .

فردا دانشگاه بوعلی میزبان مردی است که هم مهندس برق است هم فیلسوف، هم استاد برجسته دانشگاه است هم مرد پا به رکاب عدالت‌طلبیست .

در سوابق اجرایی‌اش که نگاه کنید از دبیر سیاسی روزنامه جمهوری اسلامی ( به سردبیری میرحسین موسوی) تا رییس اداره سازمان‌های خارجی وزارت خارجه( در دوران ولایتی) را میتوان دید! اندیشمندی که در وقت بحران به دستور شهید چمران به کردستان میرود و صداوسیمای آن دیار را سر و سامان می‌دهد و مورد تفقد گرم آن مرد رویاها قرار می‌گیرد.

 

در مقام علمی‌اش همینقدر بگویم که اهل فن می‌دانند اگر بخواهیم از چند استاد برجسته فلسفه علم در ایران سخن بگوییم بی‌گمان یکی از آنها سعید زیبا کلام است.

 اما نکته ای که او را از بقیه متمایز می‌کند این است که سعید زیباکلام جزو معدود کسانی است که نه به دام محافظه‌کاری افتاده و نه انقلابی بودنش را فراموش کرده است! نه عمق نظری‌اش را کنار گذاشته نه به بهانه کار تئوریک میدان عمل را ترک کرده است!

 او زیباکلامی است که صداقت رسم اوست نه اسمش! آزادگی مشی اوست نه شعارش! شنیدن سخنان چنین انسانی ولو که گاهی به نظر من اشتباه کند واقعا جذاب و لذت بخش است

کسی که برایش فرقی نمیکند مقابل چه کسی و با چه عنوانی قرار گرفته است! از آیت الله شاهرودی و آیت الله لاریجانی گرفته تا حدادعادل و ولایتی و از مرحوم هاشمی و خاتمی گرفته تا روحانی و جهانگیری و لاریجانی همه و همه سوژه نقدهای بی‌پروای آقا سعید بوده‌اند.

 سید مهدی فاطمی

 

انتهای پیام/چ

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار