مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید

تازه ترین عناوین

مطالب صنفی آموزشی

اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته شرایط متفاوت تری را خواهد داشت.
مسئول پایگاه دانشجویی شهید احمدی روشن جهاد دانشگاهی همدان گفت: کارگاه تولیدی ماسک از هفته گذشته با ۷۰ نیرو خانم و روزانه تولید ۱۰۰۰ ماسک در جهاد دانشگاهی همدان فعال شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: تعداد ۲۰۰ سهمیه جذب هیئت علمی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده شده و تا کنون مراحل استخدام بیش از ۸۰ درصد از این تعداد طی و میان استان‌ها توزیع شده است.
فارغ‌التحصیلان مهندسی دریا گزینه‌های مختلف شغلی را پیش‌رو دارند. آنها می‌توانند به‌عنوان مهندسی جنگی، مهندس نیروی محرکه نیروی دریایی یا متخصص تجهیزات دریایی و نقشه‌بردار هیدروگرافیک مشغول به‌ کار شوند. بسیاری از شرکت‌های دنیا، مهندسان دریایی فارغ‌التحصیل را برای آموزش‌های عملی مبتنی‌بر دانش دانشگاهی استخدام می‌کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» تسهیلات ویژه این دانشگاه برای دانشجویان در دوران شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
تا زمانی که دست‌های پشت پرده قدرت دارند پرونده حذف کنکور به نتیجه نمی‌رسد و داوطلبان پذیرش در دانشگاه‌ها با رشته‌های بدون کنکور بازی داده می‌شوند.
معاون آموزشی وزارت علوم کلیات جلسات مصاحبه دکتری در دانشگاه‌های سراسری را اعلام کرد و گفت: دستورالعملی دراین خصوص به دانشگاه‌ها ارسال و بر برگزاری مصاحبه مجازی تاکید شده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: ما پیگیری کردیم تشکل های دانشجویی در جلسه شروع سال تحصیلی صحبت کنند با این جواب مواجه شدیم که؛ امکان پذیر نخواهد بود.
هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.
شکل ساختاری و تشکیلاتی مراکز تحقیقاتی و ارتباط با سایر نهادها و مجموعه‌های استان باعث شده تا بسیج دانشجویی یک هویت علمی پیدا کند و بتواند در راستای رویکرد مسئله محوری و حل مسائل بومی و ملی به پژوهش و فناوری بپردازد.

صفحه‌ها