مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید

پربیننده ها

تازه ترین عناوین

  • بر اساس استاندارد سازمان بین‌المللی کار (ILO) «تمام افراد ۱۰ ساله و بیشتر که در طول هفته حداقل یک ساعت کار کرده باشند فرد شاغل محسوب می‌شوند»؛ در ایران نیز نرخ بیکاری و شاغلان هم با همین معیار محاسبه می‌شود همه مسئولین هم می گویند «ما خود را از جامعه جهانی جدا نمی دانیم و برای آمار اشتغال، همان یک ساعت کار در هفته را در نظر می گیریم.» توجیه موافقان این است که محاسبه نرخ شاغلان با این شیوه را معیار بین‌المللی عنوان می‌کنند و معتقدند باید در محاسبات آماری بر اساس تعاریف و استانداردهای بین المللی رفتار کنیم.
  • چند سالی است که مسیر بخش زیادی از جنبش های دانشجویی به سمت مطالبه گری و گفتمان سازی رفته و به تبع آن ارائه ایده از سوی جوانان و دانشجویان مستعد توانسته در حد قابل توجهی به حل شماری از مشکلات ساختاری کشور کمک کند که البته این باید حرکت نظام مند و ادامه داری باشد تا بتواند به شکل بالقوه ای تاثیرات خود را نشان بدهد، نخستین رویداد پیشگام در همدان از این قائده مستثنی نبوده و ظرفیت های فراوانی برای ایجاد بستری جهت ارائه ایده و ریشه یابی و حل مسائل اساسی استان ایجاد کرده است.

مطالب اجتماعی

پروانه پیمانکار شرکت واحد اتوبوس‌رانی تبریز که با ۱۰ سال سابقه، مشکلاتی در پرداخت حقوق کارگران به وجود آورده بود، با پیگیری‌های بسیج دانشگاه سهند باطل شد.
بر اساس استاندارد سازمان بین‌المللی کار (ILO) «تمام افراد ۱۰ ساله و بیشتر که در طول هفته حداقل یک ساعت کار کرده باشند فرد شاغل محسوب می‌شوند»؛ در ایران نیز نرخ بیکاری و شاغلان هم با همین معیار محاسبه می‌شود همه مسئولین هم می گویند «ما خود را از جامعه جهانی جدا نمی دانیم و برای آمار اشتغال، همان یک ساعت کار در هفته را در نظر می گیریم.» توجیه موافقان این است که محاسبه نرخ شاغلان با این شیوه را معیار بین‌المللی عنوان می‌کنند و معتقدند باید در محاسبات آماری بر اساس تعاریف و استانداردهای بین المللی رفتار کنیم.
چند سالی است که مسیر بخش زیادی از جنبش های دانشجویی به سمت مطالبه گری و گفتمان سازی رفته و به تبع آن ارائه ایده از سوی جوانان و دانشجویان مستعد توانسته در حد قابل توجهی به حل شماری از مشکلات ساختاری کشور کمک کند که البته این باید حرکت نظام مند و ادامه داری باشد تا بتواند به شکل بالقوه ای تاثیرات خود را نشان بدهد، نخستین رویداد پیشگام در همدان از این قائده مستثنی نبوده و ظرفیت های فراوانی برای ایجاد بستری جهت ارائه ایده و ریشه یابی و حل مسائل اساسی استان ایجاد کرده است.
معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه پیام نور همدان گفت: خوشبختانه رویکرد مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی بسیج دانشجویی مدتی است در بین دانشجویان دانشگاه ما به گفتمان تبدیل شده است و دانشجویانی که به دنبال حل مشکلات دانشگاه و شهر خود هستند در بستر بسیج دانشجویی هسته های پژوهشی تشکیل داده اند و با احصاء ریشه مشکلات در صدد حل آن ها بر می آیند.
مرادی گفت: به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های ملایر و با همکاری موسه خیریه دارالیتام و ستاد اجرایی فرمان امام ۴۵۰ بسته معیشتی روزهای ‌آینده بین خانواده های نیازمند ملایری توزیع می‌شود.
مطالبه گری حل مشکلات منطقه زمین شهری همدان در اواخر مرداد ماه سال ۱۳۹۸ کلید خورد که بعد از بازدید میدانی و درخواست و پیگیری از شهردار منطقه۳ برای بازدید از این منطقه، سرانجام این بازدید حاصل شد و در همان روز وعده هایی داده شد جهت برطرف کردن مشکلات و مطالبات منطقه که به همت و پیگیری های انجام شده امروز در تابستان ۱۳۹۹ شاهد این موضوع هستیم که تقریبا بیش از ۸۰ درصد وعده ها انجام شده و یا در حال انجام است.
مسئول واحد بین الملل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان معتقد است ایجاد تشکیک و تفرقه بین مسلمانان ترفند دیرینه ظالمان برای نابودی اسلام از درون است، روزی سعودی وهابی، به عنوان یک مسلمان نمای امریکایی، یمنی های بی پناه را به شهادت می رساند و روزی دیگر دست صهیونیست از آستین نشریه هتاک فرانسوی بیرون می زند، اما آنچه که می تواند طومار نقشه های شوم صهیونیستی ـ امریکایی را بپیچد بی تردید وحدت شیعه و سنی است.
روستای سولان، یکی از روستا‌های توابع مرکزی استان همدان است که ساکنین آن سال‌هاست که برای رفع تشنه کامی، مجبور به برداشت آب از چشمه هستند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور همدان از آغاز اردوی جهادی دانشجویان پیام نور همدان از پنجشنبه هفته جاری خبر داد.
به همت گروه های جهادی بسیج دانشجوی استان همدان ۵۰ هزار بسته نوشت افزار ایرانی برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار و محروم غرب کشور در حال بسته بندی و آماده شدن می باشد و هفته آینده توزیع خواهد شد.

صفحه‌ها