مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 30. اسفند 1395 - 20:13   |   کد مطلب: 19956
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: آسیب‌دیدگان طغیان آب دریا در دیر در دو سالن ورزشی و آموزش و پرورش اسکان داده شدند و با اعزام تیم های تخصصی به منطقه تلاش برای رسیدگی به مشکلات مردم و یافتن باقیمانده مفقودین ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از گام نیوز؛ حسین درویشی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در گفت‌وگو با رسانه ها،با بیان اینکه طوفان دریایی مشکلاتی برای ساکنان و گردشگران در بندر دیر فراهم کرد اظهار داشت: در پی  طغیان آب دریا که به سبب وزش باد شدید همراه با بارش باران رخ داد ساکنان اطراف بندر دیر دچار مشکلاتی شدند که امدادگران هلال احمر به یاری آنان شتافتند.

وی با بیان اینکه 8 تیم تخصصی سیلاب در رسیدگی به بحران طغیان دریا اعزام شدند گفت: پایگاه امداد و نجات دریایی بندر دیر دارای امدادگران آموزش دیده تخصصی سیلاب هستند که با بروز بحران در قالب 8 تیم تخصصی شامل 40 نفر به یاری آسیب دیده‌ها شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه بروز بحران طوفان دریایی در دیر ساعت 8:10 صبح امروز به وقوع پیوست افزود: پس از بروز حادثه امدادگران هلال احمر بوشهر، کنگان و  دیر در قالب 8 تیم وارد صحنه عملیاتی امدادی شدند که 7 نفر که گرفتار سیلاب بودند از مرگ حتمی نجات دادند.

درویشی با اشاره به اینکه در جریان این سیلاب 6 مفقودی اعلام شده گفت: غواصان و تیم‌های تخصصی امداد و نجات سیلاب جمعیت هلال احمر فعالیت جستجوی خود را برای یافتن افراد مفقودی آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به کشف یک جسد در ساحل دیر بیان کرد: یکی از مفقودان که ملوان صیادی 40 ساله بود پس از غرق شدن به‌وسیله امواج دریا به ساحل دیر کشانده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به مفقود بودن 5 نفر دیگر تاکید کرد: امدادگران هلال احمر با امکانات و تجهیزات پیشرفته امدادی فعالیت‌های خود را برای یافتن افراد مفقودی آغاز کرده‌اند.

درویشی با اشاره به تخلیه آب منازل حاشیه بندر دیر به وسیله امدادگران خاطرنشان کرد: در پی طوفان دریایی برخی منازل در حاشیه بندر و اسکله دیر دچار آبگرفتگی شد که امدادگران به وسیله پمپ اقدام به تخلیه آب از منازل کردند.

وی با اشاره به اسکان آسیب دیدگان طوفان دریایی در دیر گفت: آسیب‌دیدگان طغیان آب دریا در دیر در دو سالن ورزشی و آموزش و پرورش اسکان یافتند و خدمات لازم در حوزه اسکان، تغذیه و پوشاک ارائه شد.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار