مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 13. خرداد 1396 - 11:22   |   کد مطلب: 20975
پرونده تخلفات و جرائم 13 استاندار،14 مدیرکل،معاون یا مشاور استاندار،71 فرماندار،90 مشاور،معاون و نماینده فرماندار،51 بخشدار، 5 کارمند یا نماینده بخشداری و ... روی میز دستگاه قضائی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از دانا؛ روزنامه کیهان در شماره امروز خود آورده است: در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه و پس از آن گزارش‌ها و اخبار زیادی از انجام تخلفات انتخاباتی مسئولان دولتی منتشر شد. 
 
هرچند دولت و وزارت کشور اعتقادی به این تخلفات نداشتند اما باوجود اعلام نتایج و تأیید صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان، سخنگوی این شورا از ارسال شکایت‌ها و گزارش های تخلفات به قوه قضائیه خبر داد.  
 
تاکنون اطلاعات دقیق کیهان حکایت از آن دارد که پرونده تخلفات و جرائم 13 استاندار،14 مدیرکل،معاون یا مشاور استاندار،71 فرماندار،90 مشاور،معاون و نماینده فرماندار،51 بخشدار، 5 کارمند یا نماینده بخشداری،10 مقام از شهرداری‌های سراسر کشور،50 نفر از مسئولان آموزش و پرورش‌، 27 نفر از هیئت اجرایی‌،22 نفر از ستاد انتخاباتی حسن روحانی،60 نفر از سایر مسئولان ادارات و دهها نفر دیگر از افراد با سمت‌ها و نقش‌های گوناگون روی میز دستگاه قضائی است.
 
پیش از این  سخنگوی قوه قضائیه نیز در نشست خبری اخیر خود با اشاره به مواردی در موضوع انتخابات که تاکنون در رابطه با آن پرونده تشکیل شده است،‌ گفت: در مورد بعضی از دست‌اندرکاران انتخابات، مجریان و ناظران نیز علیه آنها گزارش شده و شکایت شده که درحال رسیدگی است.
 
محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: همچنین در رابطه با بعضی از مسئولان دولتی اعم از فرماندار، استاندار و رده‌های دیگر دولتی که ممکن است اینها دست‌اندرکار یا مجری انتخابات نبودند، گزارشاتی رسیده که طبعا رسیدگی می‌شود.
 
وی ادامه داد:کسانی که حق تبلیغات له یا علیه نداشتند، کسانی که تصرف غیر مجاز در امکانات دولتی داشتند کسانی که به خرید رأی اقدام کردند، به اتهامات اینها هم رسیدگی می‌شود.
 
انتهای پیام/چ

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار