مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 13. آبان 1396 - 14:03   |   کد مطلب: 23122
دانشگاه آزاد اسلامی همانند سال‌های گذشته به‌عنوان یکی از دستگاه‌های تأثیرگذار در خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به زوار امام حسین (ع) و بویژه خانواده بزرگ دانشگاه در قاب 4 ایستگاه صلواتی (موکب) در شهرهای ایلام، مهران و سرابله، پارکینگ در شهر مهران و ایلام و اسکان موقت پای‌کار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در جلسه هماهنگی ستاد اربعین با اعلام این خبر تصریح کرد: «اربعین آبروی استان ایلام است و باید همه تلاش کنیم استان ایلام سربلند در خدمت‌رسانی به زوار امام حسین (ع) بیرون بیاید.»

شهریار عباسی گفت: «همانند سال‌های گذشته ایستگاه‌های صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی در شهر ایلام و مهران با محوریت دانشجویان و کمک کارکنان و اعضای هیات علمی فعالیت می‌کند.»

وی بیان کرد: «ایستگاه های صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در شهر مهران با محوریت بسیج دانشجویی و مرکز آموزشی مهران، ایستگاه صلواتی شهر ایلام با محوریت تشکل‌های دانشجویی، پایگاه مقاومت اداری و ایستگاه صلواتی مرکز شیروان چرداول در شهر سرابله با محوریت مرکز آموزشی این شهر در حال پذیرایی از زوار امام حسین هستند.»

از ظرفیت اربعین در راستای وظایف محوله در دانشگاه استفاده کنیم

مسئول دفتر نهاد‌ نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: «اربعین صرف حضور در راهپیمایی نیست بلکه باید از این ظرفیت در راستای مسئولیت‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی داریم، حرکت و فعالیت کنیم.»

حجت‌الاسلام‌ مهدی همتی تصریح کرد: «اجتماع بزرگ اربعین یکی از بزرگ‌ترین راهپیمایی‌ها و تجمع‌های بشر در طول تاریخ و امروز مراسم اربعین جهانی شده و این ظرفیت از ویژگی‌های مکتب تشیع است.»

وی گفت: «اجتماع اربعین زمانی مختص به مردم عراق بود و امروز ما شاهدیم همه شیعیان جهان، اهل تسنن، مسیحی، یهودی و ... در این مراسم جهانی شرکت می‌کنند.»

این مسئول بیان کرد: «در کنار حضور در ایستگاه‌های صلواتی و خدمت‌رسانی به زوار باید به وظیفه خودمان به‌عنوان دانشگاه آزاد اسلامی که همانا گره‌گشایی از مشکلات اجتماعی، فرهنگی ، علمی و ... مردم است عمل کنیم.»

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: «باید در کنار ایستگاه‌های صلواتی غرفه هایی برای پاسخ‌گویی به شبهات دینی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و... زوار دایر کنیم.»

تشکیل کمیته‌های سیزده‌گانه

در این جلسه کمیته‌های سیزده‌گانه برای هماهنگی و ارائه خدمت بهتر و بیشتر به زوار شامل کمیته‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغات،فرهنگی، حراست، بانوان، پشتیبانی، امور اساتید، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و کانون‌ها، ایثارگران، فضای مجازی و کمیته نذورات و کمک‌های مردمی تشکیل شد.

بازدید سردار حسینی فرمانده سپاه پاسداران استان ایلام از ایستگاه صلواتی واحد ایلام

فرمانده سپاه پاسداران استان ایلام با حضور در محل برپایی ایستگاه های صلواتی شهرایلام از غرفه واحد ایلام بازدید کرد. در این بازدید که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز حضور داشت بر خدمت رسانی بهتر و بیشتر به زوار اربعین تاکید شد.

بازدید شهردار ایلام از ایستگاه صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

مهندس طالب صادقیان شهردار ایلام نیز با حضور در ایستگاه صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام از تلاش های این دانشگاه و بویژه دانشجویان این دانشگاه در راستای خدمت دهی به زوار قدردانی کرد.

انتهای پیام/چ

 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار