مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 21. آبان 1397 - 17:19   |   کد مطلب: 23332
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر گفت: تا پایان سال 5 پروژه آبرسانی در دست اقدام به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، محمد رضا ترکاشوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایر، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان ملایر پروژه‌های حفر چاه در روستای زیرابیه برای مجتمع آبرسانی علی‌آباد و حسین‌آباد در عمق 100 متری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ساخت مخزن 150 متر مکعبی روستای نمازگاه نیز در مرحله بتن‌ریزی دیواره‌ها و سقف است، گفت: با بهره‌برداری از این مخزن 200 خانواراز آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر بیان کرد: پروژه تکمیل مخزن  1000 متر مکعبی  روستای کهکدان که در مرحله بتن ریزی و سقف است نیز طی یک ماه آینده تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد؛ با بهره‌برداری از این مخزن آب آشامیدنی 700 خانوار تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت مخزن 50 متر مکعبی روستای ضرب‌علی نیز به اتمام رسیده است، افزود: با اتمام این مخزن و ورود آن به مدار، 100 خانوار زیر پوشش آبرسانی قرارخواهند گرفت.

ترکاشوند تصریح کرد: ساخت مخزن روستای سیاه‌چقا نیز در دست اقدام است؛ طی روزهای آینده نیز عملیات حفر چاه  در روستای واشان ملایرآغاز می‌شود.

وی در ادامه در خصوص کیفیت آب شرب روستاهای شهرستان ملایر، یادآور شد: در راستای سالم‌سازی آب، اقدامات اثرگذاری از جمله انجام آزمایش‌های شیمیایی و آزمایش‌های دوره‌ای میکروبی به صورت مستمر انجام می‌شود؛ بر همین اساس مشکل خاصی در رابطه با آلودگی‌های میکروبی و یا شیمیایی گزارش نشده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر خاطرنشان کرد: همواره سعی بر رفع آلودگی‌های ناچیز میکروبی و یا شیمیایی با حفر چاه جایگزین و تغییر منابع آبرسانی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص طراحی و ساخت شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایر، گفت: طی سال‌های گذشته، در 5 روستا ساخت شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب به اتمام رسید و امسال نیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای روستای یک‌هزار خانواری حسین‌آباد ناظم اعتبارات جذب و پیمانکار انتخاب شده است.

ترکاشوند با اشاره به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی، اظهار کرد: خوشبختانه در روستاهای زیر پوشش شهرستان ملایر،  در رابطه با فرسودگی تأسیسات با مشکل جدی مواجه نیستیم؛ درروستاهایی همچون جواراب، کهکدان و آورزمان نیز با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکاربه دنبال رفع مشکل فرسودگی تأسیسات هستیم.

وی با بیان اینکه در همین راستا سال گذشته، حدود 8 کیلومتر تعویض تأسیسات  شبکه‌های آبرسانی در روستاهای این شهرستان انجام شد، ادامه داد: رفع فرسودگی تأسیسات آبرسانی در روستای قلعه جوزان از جمله این موارد بوده که با به کارگیری، 2 هزار متر خط پمپاژ و انتقال مرتفع شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر بیان کرد: تعویض شبکه‌های فرسوده با توجه به نشتی‌های ثبت شده در سامانه سپتا، در برنامه سال جدید لحاظ شده است.

وی در پایان یادآور شد: تا پایان سال 5 پروژه آبرسانی در دست اقدام به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار