مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 12. آبان 1399 - 13:46   |   کد مطلب: 24227
وزیر علوم با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار ایجاد کارگروهی به منظور یکپارچه‌سازی ضرایب حقوقی و مزایای اعضای هیئت علمی وزارت علوم با بهداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری، خواستار ایجاد کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور یکپارچه‌سازی ضرایب حقوقی و مزایای اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش و فناوری شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نامه با تشکر از بذل توجه و مساعدت‌های همیشگی اسحاق جهانگیری نسبت به امور آموزش عالی کشور و نگاه ویژه‌ای که همواره به این نهاد معطوف داشته‌اند، آورده است: در حال حاضر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، ‌ تحقیقات و فناوری حسب ماده یک قانون احکام دائمی طبق مقرراتی خاص و براساس آیین‌نامه‌های مصوب هیئت‌های امنا اداره‌ می‌شوند و انتظار می‌رود که حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی، به‌جز کارکنان کادر درمانی که مشمول طرح تمام‌ وقتی جغرافیایی هستند، یکسان باشد.

 اعمال مصوبات متفاوت در هیئت‌های امنای دو وزارت همواره موجب بروز عدم رضایت در بین اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش و فناوری بوده است.

وی در پایان این نامه به منظور رفع نارضایتی‌های موجود، خواستار ایجاد کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور شده است تا نسبت به یکپارچه‌سازی ضرایب حقوقی و مزایای مربوطه اقدام و پیشنهادات این کارگروه برای تصویب در دستور کار هیئت‌های امنای ذی‌ربط قرار گیرد.

 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار