مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 11. بهمن 1399 - 17:31   |   کد مطلب: 24312
بهنام محمدی گفت: طرح شمسا (شبکه مسائل سراسری استان ها) توسط سازمان بسیج دانشجویی در سراسر کشور در راستای شناسایی مسائل عمومی استان ها در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، بهنام محمدی مسئول مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی استان همدان در گفتگو با خبرنگار صدای دانشجو گفت:  مرکز تحقیقات رکتا بسیج دانشجویی در استان همدان در نظر دارد با عقد قرارداد با هسته تخصصی شمسا این طرح را اجرایی کند.گام های اجرایی و روش تحقیق در این طرح مشخص و تعریف شده می باشد و هسته تخصصی هر استان توسط دبیرخانه مرکزی طرح شمسا هدایت می شود.

وی اذعان کرد: نگاه جامع و شبکه ای به مسائل استان، توجه به چندوجهی بودن و به هم پیوستگی مسائل از ویژگی های مهم این طرح می باشد که نهایتا مسائل اولویت دار استان از طریق پرداختن به ریشه مشکلات در همه حوزه های شهری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، نظام سلامت، آموزش عالی و... در استان احصاء می شود.

مسئول مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی گفت: همچنین یکی از مزیت های این طرح پژوهشی جامعیت در روش گردآوری داده ها می باشد به این صورت که داده ها از طرق مختلفی نظیر: مشاهده غیر مشارکتی، مصاحبه های نیمه ساختاریافته، جمع سپاری، مطالعه اسنادی و پنل کانونی جمع آوری می شود.

 

سپس ادامه داد: از مهمترین کارکردهای این طرح میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

هدفمندسازی پروژه های دانشگاهی

مطالبه گری پیش دستانه و هدفمند

استخراج نگاشت نهادی مسائل

شکل گیری اندیشکده های بومی

جهت دهی به هسته های جهادی

لذا با توجه به این کارکرد ها و اهمیت آن یکی از اولویت های مهم استان طرح شمسا می باشد.

انتهای پیام.

دیدگاه شما

آخرین اخبار