مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 25. دى 1400 - 12:59   |   کد مطلب: 24585
در بیانیه مدیران مدارس علمیه همدان مطرح شد؛
اعتراض به دخالت نمایندگان همدان در عزل و نصب ها
مدیران مدارس علمیه همدان در قالب بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به دخالت های برخی نمایندگان در عزل و نصب های دستگاه‌های دولتی و امور اجرایی استان اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از مهر، مدیران مدارس علمیه همدان در بیانیه‌ای نسبت به دخالت‌های برخی نمایندگان در عزل و نصب‌های دستگاه‌های دولتی و امور اجرایی استان همدان واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی

رهبر معظم انقلاب، در دیدار تصویری خردادماه ۱۴۰۰ با نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند: یکی از آسیب‌ها ورود نمایندگان در مسائل اجرایی است؛ فرض بفرمائید وارد شدن در اینکه مدیرکل فلان تشکیلات در شهر ما یا در استان ما مثلاً فرض کنید که چه کسی باشد، چه کسی نباشد؛ استاندار، فرماندار و از این قبیل. حالا یک وقت در مواردی یک حالت اضطراری ممکن است رخ بدهد که آن موارد استثنایی را من کاری ندارم، امّا به طور معمول نمایندگان محترم از این مسائل اجرایی باید کناره بگیرند، وارد شدن در این مسائل و با مسئول اجرایی در این زمینه گفتگو کردن و توافق کردن و امثال این‌ها خطراتی دارد؛ از این بایستی اجتناب بشود.»

متأسفانه علی رغم نهی صریح رهبر معظم انقلاب برخی نمایندگان محترم استان همدان در مجلس یازدهم، کم توجه یا بی توجه به هشدار و فرمان امام امت، مسیر دیگری را می‌پیمایند. این عدم توجه به دستورهای رهبری از هیچ طیف سیاسی قابل قبول نبوده و مخصوصاً از نماینده مجلسی که داعیه ولایت مداری و انقلابی بودن دارد به هیچ وجه پسندیده و شایسته نیست.

در این مدت چند ماهی که دولت مردمی جناب آیت الله رئیسی بر سر کار آمده یکی از آسیب‌هایی که گریبان دولت و نمایندگان را گرفته است، دخالت نمایندگان در امور جاری، با عناوین توجیه گری مانند: کمک، سفارش، پیشنهاد، دلسوزی و در راستای وظیفه نمایندگی و …است. که با اظهار تأسف فراوان باید گفت یکی از عوامل مهم در تکمیل نشدن ارکان میانی دولت سیزدهم نیز همین دخالت‌های نابجا و نادرست است.

البته بدیهی است که به واسطه نقش ملی و منطقه‌ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آن‌ها نمی‌توانند نسبت به امور کشور و حوزه انتخابیه خود بی تفاوت باشند، اما نظارت آنان به معنای دخالت در امور اجرایی کشور نیست و آن‌ها به دور از هرگونه سهم خواهی، اختیارات خود را باید از طریق قانون اعمال کنند. چنین انتظاری از مجلسی که از سوی رهبر معظم انقلاب متصف به صفت «انقلابی بودن» است، به مراتب بیشتر است، در غیر این صورت به تعبیر معظم له «این آسیب‌ها اگر شناسایی نشود و انسان دچار این آسیب‌ها بشود، آن وقت وضع مجلس فرق خواهد کرد.»

انتظار از نهادهای نظارتی مانند کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان و شورای محترم نگهبان این است که در مقابل این رفتار غیر اخلاقی و دور از شأن نمایندگی برخورد مناسب داشته و در تنبیه خاطیان از ابزار قانونی در اختیار خود استفاده کنند تا این مسائل برای همیشه از قاموس سیاسی کشور حذف گردد.

خداوند همه ما را در مسیر ولایت و انقلاب ثابت قدم و عاقبتمان را ختم به خیر فرماید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار