مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 18. ارديبهشت 1401 - 10:23   |   کد مطلب: 24688
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از برنامه ریزی برای پرداخت تسهیلات تولد فرزند به دانشجویان متاهل خبر داد و گفت: این تسهیلات در قالب وام ودیعه مسکن پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، مسعود گنجی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به تسهیلات تولد فرزند گفت: بر اساس ماده ۷ و ۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درصدد است وام قابل توجهی تحت وام عنوان ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل ارائه دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون وام ودیعه مسکن متاهلان تهران ۳۲.۵ میلیون تومان است که این مبلغ در صورت اختصاص بودجه از سوی ستاد ملی جمعیت در اجرای ماده ۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: وام ودیعه مسکن متاهلان بقیه شهرها هم به نسبت میزان اجاره بها در هر شهری افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این وام ودیعه مسکن متاهلان به شرطی افزایش خواهد یافت که ستاد ملی جمعیت و به تبع آن سازمان برنامه و بودجه درخواست صندوق رفاه دانشجویان را برای دریافت مبلغ ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال جاری پاسخ دهد و این مبلغ که واقعاً حق قانونی دانشجو است را به صندوق رفاه پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: وام تحصیلی دانشجویان مجرد در سال جاری ۳۰ درصد افزایش یافته و وام تحصیلی دانشجویان متأهل دو برابر دانشجویان مجرد افزایش یافته و پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه برخی از دانشجویان در طول تحصیل صاحب فرزند می‌شوند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درصدد است برای این دسته از دانشجویان تسهیلاتی تحت عنوان «تسهیلات تولد فرزند» پرداخت کند.

وی ادامه داد: البته این تسهیلات در صورتی پرداخت خواهد شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ستاد ملی جمعیت همکاری لازم را با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم داشته باشند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار