مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 2. تير 1401 - 18:19   |   کد مطلب: 24735
عضو کمیسیون آموزش مجلس:
طرح جدید کنکور عدالت آموزشی ندارد
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح جدید کنکور سال ۱۴۰۲ که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده، عدالت آموزشی دیده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: در طرح جدید کنکور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده، عدالت آموزشی لحاظ نشده و افراد مستعد در مناطق محروم مورد توجه قرار نگرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان انتقادات فراوانی درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دارند، عنوان کرد: در این مصوبه عدالت آموزشی رعایت نمی‌شود و این تغییرات شامل حال افرادی خواهد شد که جزء اقشار برخوردار جامعه هستند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه قانون‌گذاری در کنکور برعهده مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونگذار نیست بلکه موظف به سیاستگذاری است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه نگران تغییرات کنکور هستند، اظهار داشت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که بچه‌های اقشار پردرآمد جامعه، بالا بروند و اقشار محروم از رقابت‌ها عقب بمانند.

فلاحی با اشاره به اینکه بچه‌های مناطق محروم برخی مواقع حتی به معلم هم دسترسی ندارند، تصریح کرد: این در حالی است که اقشار پر درآمد از امکانات معلم خصوصی، کلاس‌های کنکوری ویژه و غیره بهره‌مند هستند.

وی افزود: در بحث کنکور باید به مسیری کشیده شویم که شرایط به گونه‌ای نباشد که هرکه از نظر مالی و امکانات قوی‌تر بود در کنکور هم موفق‌تر باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید 12 پایه را بازنگری کنیم، تصریح کرد: برخی سرفصل‌هاباید حذف، و بعضی اضافه شود.

فلاحی با بیان اینکه باید کنکور را حذف و سرفصل‌ها را بازنگری کنیم، اظهار داشت: البته انجام کار ریشه‌ای و اصلی نیاز به زمان دارد.

وی با اشاره به اینکه قانون‌گذاری و اصلاح کنکور برعهده مجلس شورای اسلامی است، گفت: اما در حال حاضر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به این موضوع ورود کرده است.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار