مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 10. ارديبهشت 1395 - 8:21   |   کد مطلب: 17652
مقام معظم رهبری تعریف می‌کردند که شبی استاد مطهری در منزل ایشان بود، نیمه‌های شب خانواده از صدای گریه ایشان بیدار شدند و متوجه شدند که مرحوم مطهری در حال راز و نیاز با خداوند است.

به گزارش صدای دانشجو، به نقل از خبرگزاری فارس، مقام معظم رهبری سال‌ها پیش در مصاحبه‌ای درباره شهید مطهری نقل کردند که مرحوم مطهری انسانی بودند که علی رغم ظاهری که بسیار منطقی و استدلالی نشان می‌داد، روحیاتی لطیف داشتند.

ایشان بیان کردند که در سال‌های ۵۲ـ۵۳ یک زمان شهید مطهری گفتند باید فرصتی پیدا کرده و کارهای درس و دانشگاه را رها و به قم بروند تا به تعبیر خودشان به لقاء حق نائل شوند. البته مقصودشان این بود که کارهای فرهنگی و فکری را توأم با خلوت مناسب،‌ عبادت و ریاضت همراه کنند.

رهبری تأکید کردند که شهید مطهری مردی بسیار رقیق‌القلب و ظریف بود و تحت تأثیر هیجانات عرفانی و معنوی قرار داشت، این شهید بزرگوار با دیوان حافظ، اشعار عرفانی حافظ و قرآن کریم مأنوس بودند.

ایشان بیان کرد: تصور می‌کنم مطهری هر شب تا مقداری قرآن نمی‌خواند نمی‌خوابید این را در سفرهایی که به مشهد و فریمان داشتیم، متوجه شدم زمانی که بیتوته می‌کردیم وی قبل از خواب قرآن می‌خواند و اهل نماز شب بود.

رهبری تعریف کردند که یک شب شهید مطهری در منزل ایشان بود نیمه‌های شب از صدای گریه مرحوم خانواده از خواب بیدار شدند و بعد فهمیدند که صدای آقای مطهری است که مشغول راز و نیاز با خداوند هستند.

دانلود کنید

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین اخبار