به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
مطبوعات همدان
تاریخ : 16. دى 1395 - 21:38   |   کد مطلب: 18910
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: به وزیر آموزش و پرورش هشدار می دهیم که گمان نکنند چون چند ماه بیشتر به پایان عمر دولت دهم نمانده است، مجلس وضعیت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان را رها می کند.
پشت پرده انتصابات سیاسی در صندوق ذخیره فرهنگیان در آستانه انتخابات/ انتصاب یک مفسد اقتصادی دیگر در بانک سرمایه/ برکناری یک شبه اعضای هیأت مدیره ماشین سازی اراک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از دانا؛ حسین مقصودی، سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت : در خصوص ابعاد جدید فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه اظهار داشت: یکی از دلایلی که برای برکنار شدن آقای فانی از سمت وزارت آموزش و پرورش می توان برشمرد، عملکرد ضعیف بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان بود.

وی در ادامه گفت: با آمدن آقای احمدی آشتیانی، یکی از انتظاراتی که از وی به عنوان وزیر جدید وجود داشت این بود که مانع از ادامه روند حزبی و سیاسی در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های زیر مجموعه آن شود.

نماینده مردم سبزوار افزود: گزارشاتی که امروز به دست ما می رسد حاکی از آن است که وزیر جدید آموزش و پرورش و زیر دستان وی نه تنها سیاسی بازی را کنار نگذاشته اند، بلکه بسیار سیاسی تر از قبل عمل کرده اند تا جایی که انتصابات جدید حتی در صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای همان انتصابات قبلی است.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان یک فساد در هم تنیده است عنوان کرد: هنوز به این اطمینان نرسیده ایم که این فساد در هم تنیده، آگاهانه یا ناآگاهانه است؛ فسادهای جدیدی که در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت می گیرد نشان می دهد هنوز روند فساد در این صندوق ادامه دارد.

مقصودی عنوان کرد: در کمتر از یک ماه گذشته، شخصی به نام «ش»، مسئول امور قراردادها و واحد حقوقی بانک سرمایه می شود که معرف او هم فردی به نام «ح» بوده است؛ این فرد هم امور وصول مطالبات بانکی را طی یک قرارداد حقوقی به فردی به نام «ز» واگذار می کند.

وی با بیان اینکه وصول مطالبات چند هزار میلیاردی بانک سرمایه بر عهده فردی به نام «ز» قرار گرفته است عنوان کرد: رابطه خانوادگی بسیار نزدیکی میان «ش» و «ز» وجود دارد که بعد از اطلاع از این انتصابات فامیلی فرد با نام «ش» از امور قرارداد ها کنار می رود اما در انتصابی عجیب، معرف این فرد که فردی به نام «ح» است را به عنوان سرپرست این اداره منصوب می کنند.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه انتصابات پیچیده و سفارشی و خانوادگی وضعیت صندوق ذخیره و شرکت های تابعه را پیچیده تر می کند عنوان کرد: به وزیر آموزش و پرورش هشدار می دهیم که گمان نکنند چون چند ماه بیشتر به پایان عمر دولت دهم نمانده است، مجلس وضعیت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان را رها می کند.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید کرد: نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم و خود من به عنوان یک معلم در مقابل وصول مطالبات معلمان ساکت نمی نشینیم؛ تفاوتی ندارد که روز اول یا روز آخر وزارت آقای احمدی آشتیانی باشد، هدف همه نمایندگان پیگیری مطالبات معلمین و مبارزه با فساد سازمان یافته در این ارگان است.

مقصودی ضمن بیان اینکه عدم پیگیری سیاست های مقام معظم رهبری در این سیستم و عزل و نصب های سیاسی عامل فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان است خاطرنشان کرد: امروز در بانک سرمایه فردی به عنوان رئیس اعتبارات منصوب شده است که در یکی از شعبات بازپرسی به خاطر مفاسد اقتصادی دارای پرونده است؛ آقای «ف» که به این سمت منصوب شده است، حدود 45 روز به خاطر مفاسد اقتصادی در وزارت اطلاعات بازداشت بوده و بازجویی شده است.

وی با بیان اینکه هنوز پرونده این فرد در دادگاه مفتوح است، اعلام کرد: چگونه است که فردی که به اتهام فساد بازداشت شده و پرونده وی مفتوح است به یک سمت حساس در بانک سرمایه گماشته می شود؛ بانکی که حاشیه های زیادی در گذشته داشته و هر روز ابعاد جدیدی از تخلفات در آن مشخص می شود.

نماینده مردم سبزوار ضمن انتقاد از برخی انتصابات در تعدادی از شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برخی ازاین شرکت ها مانند ماشین سازی اراک حاشیه هایی دارند به عنوان مثال بدون اطلاع رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت، یک شبه دو تن از اعضای هیأت مدیره آن تغییر می کند.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه بسیاری از این انتصاب ها در آموزش و پرورش زمینه سیاسی دارد عنوان کرد: به نظر می رسد وزیر جدید از این انتصابات آگاهی نداشته و یا اگر اطلاع دارد پشت پرده های آن را نمی داند؛ باز هم می گویم به وزیر آموزش و پرورش نسبت به این فسادهای گسترده و ادامه آنها هشدار می دهیم.

مقصودی افزود: احمدی آشتیانی باید نظرات خیرخواهانه نمایندگان مجلس را بشنود تا انشااله بتواند حقوق معلمان را به آنها پس بدهد؛ شواهد زیادی در دست داریم که فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان همچنان ادامه دارد و جلوی آنها گرفته نشده است؛ اگرچه افراد جدید آمده اند اما این افراد همان مسیر قبلی را ادامه می دهند.

وی بیان داشت: در طول روند تحقیق و تفحص فشارهایی از سوی مفسدان اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان و برخی از نمایندگان مجلس به تیم تحقیقو تفحص وارد می شود که خوشبختانه هیچ کدام از این فشار ها روند تحقیق و تفحص را تغییر نداده است.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه برخی با گل آلود کردن آب در بحث اختلاس 12 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان در پی گرفتن ماهی های درشت خود هستند عنوان کرد: نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بالاخره اعلام شده و مفسدین و عوامل این اختلاس به زودی به همه مردم معرفی می شوند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس یادآور شد: اولین موضوعی که روحانی باید از حقوق شهروندی پیگیری کند، حقوق معلمان به عنوان یک شهروند است و همان گونه که اعلام می کند فسادی رخ نداده است باید پیگیر احقاق حقوق از دست رفته معلمان در این صندوق باشد.

مقصودی با بیان اینکه هر رقمی که در مورد اختلاس ها در صندوق اعلام می شود بر اساس اسناد و مدارک است عنوان کرد: روز به روز با روشن تر شدن ابعاد فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان این رقم بالاتر می رود؛ احمدی آشتیانی هم تعمداً یا سهواً در مسیر قبلی قرار گرفته و حداقل این است که در اداره آموزش و پرورش و انتصابات سهل انگاری کرده است.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار