مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 23. بهمن 1395 - 12:00   |   کد مطلب: 19435
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه عقلانیت باید به احساسات غلبه کند، پیگیر استیضاح وزیر راه نیستم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از موج رسا، فریدون احمدی امروز اظهار داشت: در حادثه تلخ قطار تبریز – مشهد که روح و جان بسیاری از هموطنان در تبریز و در سایر نقاط کشور را آزرد،نمایندگان ترک نشین مجلس شورای اسلامی بر همدردی برای حادثه دیدگان طرح استیضاح وزیر راه را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه این فراکسیون ظرفیتی برای لابی و تعاملات بین نمایندگان محسوب می شود،تصریح کرد: به دلیل همدردی با نمایندگان و مردم آذربایجان شرقی این طرح ارائه شد.

این نماینده با بیان اینکه عذرخواهی وزیر راه از این حادثه و استعفای مدیرعامل راه آهن به نظر من کفایت می کند، افزود: پور سید آقایی از مدیران بسیار خوب و از معدود مسئولانی است که در زمینه ریل کار کرده و تخصص لازم را دارد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبر دارم که آخوندی با چه زحمتی سید آقایی را از مپنا که به عنوان معاون ریلی این شرکت فعالیت می کرد، به راه آهن آورد، افزود: بعد از این حادثه وی استعفا کرد.

احمدی با اشاره به اینکه من فکر می کنم عذرخواهی وزیر از مردم کافی است و باید به دولت اجازه داد تا در وقت باقی مانده فعالیت های خود را انسجام دهد، تصریح کرد: در این موضوع احساسات نباید جلوی عقلانیت را بگیرد چرا که استیضاح وزیر عزیزان خانواده های داغدار را بر نمی گرداند.

وی گفت: مردم انتظار دارند چنین اتفاقی نیفتد که لازمش انجسام مدیریتی است ما همدردی کردیم و فکر می کنیم کفایت می کند و اصراری به استیضاح وزیر نداریم.

این نماینده بیان داشت: باید به دور از مسائل سیاسی و حواشی باید به مردم ثابت کنیم که نمایندگان منطقی، کارشناس و آشنا به امور انتخاب کرده اند مردم به عقلانیت ما رای داده اند، اگر نماینده ای از اعتدال و عقلانیت دور شود مردم اذیت می شوند.

وی با اشاره به عکس العمل مناسب تبریزی ها در مجلس شورای اسلامی در حادثه قطار، گفت: این موضوع موجب شد تا اقدامات عاجل تری در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار