مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 30. ارديبهشت 1396 - 21:49   |   کد مطلب: 20775
به دنبال تقویت انتظارات در مورد توافق اعضای اوپک و نیز تحلیل کامرزبانک مبنی بر اینکه در صورت انتخاب ابراهیم رئیسی، احتمالا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال و این امر می‌تواند باعث کاهش عرضه نفت از سوی ایران شود، قیمت نفت افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،  به نقل از رویترز، به دنبال تقویت انتظارات در مورد توافق اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان برای تمدید توافق کاهش تولید، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و دومین هفته افزایشی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.10 دلار افزایش 53.61 دلار فروخته شد. این قیمت بالاترین رقم برای این شاخص نفتی از 18 آوریل به شمار می‌رود.

نفت خام آمریکا نیز 98 سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 50.33 دلار معامله شد که بالاترین قیمت از 19 آوریل به شمار می‌رود.

نفت برنت طی هفته گذشته 5.4 درصد و نفت خام آمریکا 5.2 درصد افزایش قیمت داشتند.

اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه 25 می با یکدیگر دیدار خواهند کرد. انتظار می‌رود که کاهش تولید روزانه 1.8 میلیون بشکه تا پایان مارس 2018 تمدید شود.

این گروه تلاش می‌کنند تا اشباع جهانی نفت را کاهش دهند اما این اقدام به علت تقاضای ضعیف و افزایش تولید در جاهای دیگر نظیر آمریکا با کندی همراه است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد میزان بالای ذخایر نگران هستند و آمارهای عرضه در جهان نشان می‌دهد که کاهش ذخایر جهانی به کندی پیش می‌رود یا حتی معکوس شده است.

تولید نفت آمریکا با سوء استفاده تولیدکنندگان نفت شیل از افزایش قیمت نفت، از نیمه سال 2016 تاکنون 10 درصد افزایش یافته است و به 9.3 میلیون بشکه در روز رسیده است.

آمارهای بیکر هیوز نشان داد که حفاران آمریکایی برای هجدهمین هفته متوالی به تعداد دکل‌های حفاری افزودند.

حفاران آمریکایی در هفته منتهی به 19 می 8 دکل حفاری دیگر را فعال کردند که تعداد دکل‌های حفاری فعال این کشور به 720 دکل رسید که بالاترین میزان از آوریل 2015 به شمار می‌رود.

ایران انتخابات ریاست جمهوری را روز جمعه برگزار کرد. کامرزبانک روز جمعه اعلام کرده بود که در صورت انتخاب ابراهیم رئیسی، تحریم‌های جدید احتمالا علیه ایران اعمال شود که می‌تواند کاهش عرضه نفت از سوی ایران را در بر داشته باشد. 

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار