مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 3. شهريور 1396 - 18:13   |   کد مطلب: 22105
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور مسئولان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در این کمیسیون برای تدوین سومین گزارش برجام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از دانا؛ سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از آغاز مراحل تدوین سومین گزارش این کمیسیون درباره عملکرد شش ماهه سوم برجام خبر داد و گفت: برای تدوین سومین گزارش این کمیسیون درباره برجام، از مسئولان دستگاه دپیلماسی و نیز تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای دعوت کرده‌ایم تا در کمیسیون امنیت ملس مجلس حضور یابد.

وی افزود: بازدید از تأسیسات هسته‌ای کشور نیز به منظور تهیه و تدوین سومین گزارش برجامی مجلس در دستورکار اعضای کمیسیون امنیت ملی پارلمان قرار گرفته است، اما جزئیات آن را پس از جمع‌بندی‌های نهایی اعلام می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: طبق مصوبه مجلس، وزارت امور خارجه مکلف شده، هر شش ماه یک بار گزارشی از روند اجرای برجام را به مجلس ارائه کند و کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز تاکنون پیرو دو گزارش وزارت امورخارجه، گزارش‌هایی را تهیه و تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان کرده که یک گزارش آن در صحن قرائت شده و گزارش دوم نیز در نوبت قرائت قرار دارد.

نقوی‌حسینی اضافه کرد: سومین گزارش مجلس از عملکرد اجرای برجام در راستای سومین گزارش وزارت امور خارجه که به مجلس تقدیم کرده، تهیه و تدوین می‌شود. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش ششه ماهه سوم کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره عملکرد اجرای برجام، پس از نهایی شدن، تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.

 

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار