مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 11. آبان 1396 - 11:25   |   کد مطلب: 23090
منابع محلی از انجام مذاکرات برای بازگشایی مرز خسروی خبر می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه در فاصله یک هفته مانده به اربعین حسینی(ع) منابع محلی از بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین خبر می‌دهند.

نعمت‌الله نازپرورده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار کرد: امروز رایزنی‌های خوبی از سوی طرف عراقی با ایران انجام شده اما هنوز نتیجه نهایی به ما ابلاغ  نشده است.

معاون فرماندار قصرشیرین گفت: هنوز ما منتظر ابلاغ نهایی نتیجه هستیم و امیدواریم هرچه سریعتر این مرز به‌روی زائران بازگشایی شود.

وی عنوان کرد: تمامی زیرساخت‌ها و امکانات در مرز خسروی برای تردد زائران از سوی ایران فراهم شده است و‌ برخی موکب‌ها کار پذیرایی خود را آغاز کرده‌اند.

همچنین خبرنگار اعزامی صدا و سیما به مرز خسروی  با اشاره به آخرین وضعیت مرز خسروی اظهار کرد: نشست مشترک مسئولان ارشد استان و فرماندهان نظامی عراق ساعتی پیش در عراق به پایان رسید.

دزفولی‌زاده با بیان اینکه موافقت دولت عراق برای پوشش امنیت و خدمات‌رسانی زائران اعلام شده است، گفت: تمامی اقدامات و زیرساختها از سوی کشور ایران فراهم شده و تاکنون منتظر موافقت دولت عراق برای تأمین امنیت زائران هستیم.

وی درباره آخرین صحبتها با مسئولان ایرانی گفت: مسئولان امیدوار بودند که تا ساعاتی دیگر نتیجه نهایی اعلام شود و مرز خسروی به‌روی زائران بازگشایی شود.

خبرنگار اعزامی صداو‌سیما به مرز خسروی ابراز کرد: قرار است 25 درصد از زائران استانهای مختلف کشور از جمله کرمانشاه، همدان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی از مرز خسروی عبور کنند و این مرز نزدیک‌ترین مرز به عراق و تمام زیرساختها و شرایط برای تردد زائران اربعین حسینی فراهم است.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار