مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 28. فروردين 1397 - 23:19   |   کد مطلب: 23186
شبکه خبری الجزیره قطر بامداد سه شنبه در خبری فوری گزارش داد: انفجار دو خودروی بمب گذاری شده، شهر «دوما» در غوطه شرقی دمشق را لرزانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، الجزیره به جزئیات بیشتری از این حادثه و شمار کشته و زخمی های احتمالی اشاره ای نکرده است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه با تکذیب ادعای انگلیس مبنی بر اینکه روسیه به کارشناسان سازمان منع سلاح های شیمیایی اجازه ورود به شهر دوما سوریه را نمی دهد، اعلام کرد: حمله موشکی غیرقانونی آمریکا، انگلیس و فرانسه ورود به این شهر را ناممکن کرده است.
شهر دوما مهم ترین شهر استان ریف دمشق سوریه و مرکز اداری آن به شمار می رود. این شهر که تا پیش از حوادث سوریه در سال 2011 بالغ بر 110 هزار نفر جمعیت داشت، در 9 کیلومتری پایتخت سوریه واقع است.
تروریست های سوری 18 فروردین ماه مدعی شدند که این شهر از سوی دولت دمشق هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و در جریان آن 75 سوری کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.
آمریکا، فرانسه و انگلیس بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد و به بهانه مبارزه با سلاح شیمیایی، اهدافی را در دمشق پایتخت و حمص در مرکز سوریه را موشک باران کردند.
خبرگزاری رسمی (سانا) شنبه گذشته (25 فروردین) گزارش داد: 110 موشک به خاک سوریه شلیک شد که سامانه های ضد هوایی این کشور، موشک های ائتلاف آمریکا را در دمشق و حمص رهگیری و منهدم کرد.
ادعای استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی درحالی مطرح می شود که دولت دمشق، در سال 2014 موافقت کرد، تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل دهد، افزون بر آن که تاکنون هیچ یک از کشورهای مدعی نتوانستند،مدرکی دال بر نقض تعهدات سوریه ارائه دهند. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار