نمایش 1 - 10 از 646
تحلیل نوشت
یادداشت مسئول هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان همدان، امیرحسین کشاورزیان
امیرحسین کشاورزیان
مرتضی عبدولی خرسند
تغییر نگرش در سبک تشکیلاتی متناسب با کرونا / تشکیلات باید متناسب با نیازها و اقتضائات زمانی و مکانی باشد.
مرتضی عبدولی خرسند
از کاهش قیمت دلار در روز تعطیل تا ترخیص کالاهای انبار شده در بنادر، بوی اعتماد به آمریکا به مشام مردم مظلوم‌ سرزمینم میرسد و گویی این بار معیشت مردم گروی #دیپلماسی_ذلت_اصلاحات شده.
فاطمه مهدی
چه بسا یکسری علت ها باعث کاهش ازدواج در کشور شده است که شاهد حدود ۱۲میلیون جوان مجرد در کشور هستیم، عمده‌ترین علتی که جوانان تمایل به ازدواج ندارند، ازدواج‌های ناموفقی است که در جامعه رخ می‌دهد.
دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجائی یکی از آن بهترین مراکزی است که در کشور برای مسائل فرهنگ و مانند اینها به وجود آمده. باید این جور باشد که حتی یک معلم از غیر این مسیر وارد آموزش پرورش نشود. ما دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجائی را جوری ظرفیت سازی کنیم و جوری سازماندهی کنیم که همه ی معلمین به قدر کفایت بیایند از اینجا عبور کنند و وارد آموزش و پرورش بشوند.
مریم سامانلو
مبل و منبت ملایر، صنعتی که پس از ثبت جهانی شدن در این شهر ، با شیب تندی مسیر صعودی پیشرفت را دنبال کرد .اما اکنون در سایه کم توجهی و عدم پیگیری مسئولین و فعالان این صنعت از ظرفیت های موجود و مشکلات آن ، از جایگاهی که انتظار می رفت به آن برسد فاصله گرفته است.
سحر روستایی
سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵،نشان از وضعیت نامطلوب استان در بین شهرهای دیگر دارد،بانرخ رشد ۰/۲۳_ درصد که پایین ترین نرخ رشد رابه خود اختصاص داده است.
کیمیا رهبان فر
با عنایت به اراده قانونگذار در اصل ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهمیت مسکن در معیشت ، با جمعی از پژوهشگران دغدغه مند بر آن شدیم تا وضعیت مسکن و مشکل دسترسی به آن را در همدان ریشه یابی کنیم و به ارائه راه حل بپردازیم.
صباح چهاردولی
پیشگیری مهم ترین بخش نظام سلامت است اما متاسفانه آنطور که باید، احساس نمی شود و لازم است بستری فراهم شود تا این مساله به یک گفتمان عمومی تبدیل گردد.
مجید تیموری
"کاهش جمعیت" یکی از مهمترین چالشهای نگرانکننده با ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جامعه محسوب میشود که باید هرچه زودتر نسبت به مهار آن برنامهریزی و اقدام لازم صورت گیرد. یکی از برنامه ریزی ها در این حوزه،جهت افزایش میزان تولد، اهمیت و توجه به زوجین نابارور و رفع مشکلات آن هاست که این امر باعث رشد قابل توجه فرزندآوری و افزایش نرخ باروری میشود.
وحیده سعادت خیر

صفحه‌ها