مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 20. دى 1395 - 22:07   |   کد مطلب: 18961
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان خاطره‌ای از مقاومت و شجاعت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مبارزه با رژیم ستمشاهی را روایت کرد.
خاطره حسین شریعتمداری از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از فارس، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان طی خاطره‌ای نوشت یک بار در اتاق بازجویی خودم را به بیهوشی زده بودم تا ماموران شکنجه دست از سرم بردارند. در آن حال متوجه شدم آقای هاشمی رفسنجانی را به اتاق شکنجه آوردند.

ایشان را قبلا در جلسات دیده بودم و می‌شناختم. ازغندی، شکنجه‌گر معروف، دستگاه فرنچ (وسیله‌ای که دور گردن قرار می‌گرفت و با پیچاندن پیچ، هر لحظه محکم‌تر می‌شد و راه تنفس را می‌بست) را دور گردن آقای هاشمی قرار داد و آن را پیچاند. من از زیر چشم شاهد صحنه بودم. ازغندی به حدی فرنچ را پیچاند که آقای هاشمی درحال خفه شدن بود.

همزمان با این شکنجه، ازغندی فحاشی هم می‌کرد. بعد گفت تو چرا برای خمینی تبلیغ می‌کنی. ازغندی در حالی که باز هم فرنچ را محکم می‌کرد به هاشمی گفت: دیگر از این کارها نکن و بعد از لحظاتی فرنچ را باز کرد. به محض اینکه فرنچ باز شد، آقای هاشمی گفت، «باز هم از این کارها می‌کنم.» این رفتار هاشمی برای من خیلی روحیه‌بخش بود.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار