مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 13. آبان 1396 - 13:20   |   کد مطلب: 23114
معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛مجید سرسنگی گفت: برای جلوگیری از مصرف سیگار در میان دانشجویان باید آمیزه‌ای از آیین نامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در یک بازه زمانی میان مدت اجرا شود تا این مسئله حل شود.

وی افزود: طرحی به عنوان دانشگاه عاری از دخانیات در تمام دانشگاه‌ها در حال اجرا است که دانشگاه تهران نیز در این طرح مشارکت دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: استفاده از دخانیات در محیط‌های دانشگاهی صحیح نبوده و این موضوع در شان دانشجویان نیست.

سرسنگی خاطرنشان کرد: کشیدن سیگار علاوه بر اینکه به جسم لطمه وارد می‌کند ممکن است زمینه ساز تخلفات بعدی باشد بنابراین سعی داریم در دانشگاه تهران خطرات استفاده از سیگار را به دانشجویان منتقل کنیم.

وی گفت: برنامه داریم فضاهای آموزشی را از مصرف دخانیات عاری کنیم بنابراین موضوع عدم مصرف سیگار در میان دانشجویان موضوعی نیست که به صورت بخشنامه‌ای و یک باره قابل حل باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: تجربه نشان داده است اگر بخواهیم در این زمینه افراطی عمل کنیم ممکن است در مسیر با شکست مواجه شویم.

سرسنگی عنوان کرد: در حوزه مصرف سیگار در میان دانشجویان باید به صورت تدریجی وارد شد و فعالیت‌های فرهنگی انجام داد تا در یک پروسه زمانی چندساله بتوانیم این موضوع را از دانشگاه خارج کنیم.

وی گفت: باید زمینه‌ای صورت گیرد که دانشجویان به این موضوع برسند که کشیدن سیگار زشت است و با شان دانشگاه در تنافر است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشجویانی که در محیط‌های مسقف، فضاهای آموزشی، پژوهشی و خوابگاه‌ها استعمال دخانیات داشته باشند اگر به ما معرفی شوند موضوع را پیگیری می‌کنیم.

سرسنگی عنوان کرد: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم با دانشجویانی که سیگار می‌کشند صحبت و به آن‌ها تذکر داده شود.
انتهای پیام/چ

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار