مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 18. بهمن 1402 - 12:41   |   کد مطلب: 24893
به گفته رئیس کل گمرک، درآمد حقوق ورودی وصولی کالاها به علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۳ ردیف درآمدی گمرک در سال جاری به ۷۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۷۹ درصدی همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از فارس، محمد رضوانی‌فر رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی با بیان این که گمرک ایران به عنوان مرزبان اقتصادی و پیشران سیاست‌های دولت در تجارت خارجی و سومین منبع درآمد دولت به شمار می‌رود، گفت: این سازمان یکی از ارکان اقتصاد کشور و مجری پیاده سازی سیاست دولت در امر تجارت خارجی است که تلاش خود را در جهت خدمت رسانی مطلوب به ذینفعان و فعالان عرصه تجارت جهت دهی کرده و برنامه‌های جدیدی را در چارچوب تسهیل و توسعه تجارت طراحی و پیاده‌سازی می‌کند.

* جایگاه گمرک به عنوان سومین منابع درآمد پایدار غیر تورمی

رئیس کل گمرک یاد آور شد، علاوه بر اعمال و اجرای سیاست‌های دولت در حوزه تجارت خارجی و تسهیل در تشریفات گمرکی، وظیفه وصول درآمدها و واریز آن به خزانه بر عهده این سازمان است که جایگاه گمرک به عنوان سومین منابع درآمد پایدار غیر تورمی دولت تثبیت شده است. آمار درآمد وصولی گمرک و واریز به خزانه در ۱۰ ماه سال جاری گواه رشد ۴۵ درصدی درآمدهای گمرکی است.جمع کل وصولی ها و واریز به خزانه از سوی گمرک در ۱۰ ماهه امسال ۱۵۷ هزار و ۵۴۶ میلیارد تومان بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش نشان می دهد.میزان حقوق ورودی وصولی کالاها ۵۰ هزار و ۵۷۹ میلیارد تومان بوده که ۴۵ درصد افزایش یافت.

رضوانی‌فر افزود: در 10 ماه امسال میزان حقوق ورودی وصولی کالاها به علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۳ ردیف درآمدی گمرک در مدت یاد شده به ۷۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۷۹ درصدی همراه بود. میزان مالیات بر ارزش افزوده وصولی نیز در همین مدت با ۲۲ درصد رشد به رقم ۷۹ هزار و ۳۵ میلیارد تومان رسید.

* توجه ویژه به توسعه سرمایه انسانی

به گفته وی، آموزش، ارتقاء نیروی انسانی از لایه های میانی، بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی و افزایش پرداختی ها از عمده ترین مواردی بوده که در بخش توسعه نیروی انسانی و سرمایه انسانی در سال جاری مورد توجه ویژه ای قرار داشته است. در بخش آموزش در سال جاری ۲۶۳ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برگزار شد که در مقایسه با سال قبل 2.5 برابر رشد داشته است.

رضوانی‌فر بیان داشت: در سال گذشته ۷۵ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای همکاران، اجرایی شد. در سال جاری همچنین ۹ دوره ارزیابی برگزار شد و از این طریق، برگزاری دوره‌های ارزیابی از حالت انحصار خارج و برای تمامی همکاران عملیاتی شد. در مورد بهبود وضعیت معیشتی پرسنل گمرک نیز تلاش شده تا حد امکان پرداختی پرسنل تقویت شود. به نحوی که سهم پرداختی پرسنل در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۹ درصد با رشد همراه بود.

پایان پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار