مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 3. خرداد 1396 - 12:10   |   کد مطلب: 20845
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اگر دولت می خواهد واقعا در زمینه اقتصادی در چهار سال دوم خود اقدام های موثری داشته باشد باید تولید ملی را محور برنامه های اقتصادی خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، حجت الله عبدالملکی، استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) و کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با ارائه برنامه اقتصادی پیشنهادی برای چهار سال اینده دولت گفت: اگر دولت می خواهد واقعا در زمینه اقتصادی در چهار سال دوم خود اقدام های موثری داشته باشد باید تولید ملی را محور برنامه های اقتصادی خود قرار دهد.

 

وی ادامه داد: اگر تولید در راس امور اقتصادی کشور قرار گیرد مابقی امور اقتصادی حول محور تولید در اقتصاد به چرخش در می آید؛ باید تمام سیاست های دولت در راستای محور قرار گرفتن تولید ملی تنظیم شوند و اگر این امر مهم در اقتصاد صورت گیرد موجب بهبود سایر بخش های اقتصادی می شود.

 

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه نظام بانکی کشور باید پشتوانه تولید ملی قرار گیرد، عنوان کرد: باید بخش اعظمی از نظام بانکی کشور در راستای حمایت از تولید ملی بکارگیری شود؛ باید نظام بانکی کشور اصلاح و غیر ربوی شود، در این صورت است که می توانیم تولید کننده ها را به سمت تولید سوق دهیم و بازار اقتصادی کشور را از رکود و بی تحرکی خارج کنیم.

 

عبدالملکی در ادامه با اشاره به سیاست خارجی کشور در راستای تقویت تولید ملی اظهار داشت: سیاست خارجی کشور باید به سمتی سوق پیدا کند که سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه در کشور اطمینان حاصل کنند و از طرفی دیگر باید سیاست های خارجی ما به سمت حمایت از تولید ملی سوق پیدا کند و کالاهای داخلی را در بازار جهانی معرفی کند.

 

وی همچنین با اشاره به نظام مالیاتی در راستای تقویت تولید ملی تصریح کرد: باید نظام مالیاتی کشور در جهت تقویت تولید ملی تنظیم شود به طوریکه تولید کنندگان بدون دغدغه مالیات بتوانند مسائل تولیدی خود را جلو ببرند و ترس از مالیات دادن نداشته باشند در این صورت می توانیم افراد را به سمت تولید حرکت دهیم.

 

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) همچنین با اهمیت بر شمردن تولیدات پتروشیمی در کشور گفت: امروز می بینیم که نفت کشور را به صورت خام در اختیار سایر کشورها قرار می گیرد، باید سازوکارهایی را تنظیم کنیم که کشور را از خام فروشی نجات دهیم، با ایجاد ارزش افزوده در محصولات پتروشیمی هم به تولید ملی و هم به اشتغال در کشور کمک می کنیم.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار