مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 23. شهريور 1396 - 23:41   |   کد مطلب: 22412
وزارت خزانه داری آمریکا ۲ شرکت و ۷ فرد ایرانی را تحریم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، به نقل از دانا؛ وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای در پایگاه اطلاع رسانی خود اعلام کرد که ۲ شرکت و ۷ فرد ایرانی، در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفتند.

اسامی افراد و شرکت‌های ایرانی که به فهرست تحریم‌شدگان آمریکا اضافه شدند:

-صادق احمدزادگان، احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی، امین شکوهی
-شرکت ITSec (امن پردازش خوارزمی)
-شرکت مهندسی سدید کاران صبا

این افراد به اتهام همکاری در زمینه اشاعه تسلیحاتی، حمایت از تروریسم و جرایم سایبری در فهرست تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند.

دولت آمریکا همچنین ۳ فرد و ۶ شرکت خارجی، از جمله دو شرکت هواپیمایی اوکراینی را به دلیل همکاری با ایران در فهرست تحریمی خود قرار داده است.

شایان ذکر است «استیو منوشین» وزیر خزانه‌ داری آمریکا پس از اعمال تحریم  های جدید علیه ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد به اقدامات خود بر علیه ایران ادامه می‌دهیم.

منوشین گفت: وزارت خزانه‌ داری به اقدامات قاطعانه خود برای مقابله با اقدامات تحریک آمیز ایران، همچون حمایت از نیروی قدس سپاه و افراط ‌گرایان تروریست، خشونت‌ها در سوریه و حملات سایبری که به هدف بی ثبات کردن سیستم مالی آمریکا صورت می گیرد، ادامه خواهد داد.

هدف این تحریم‌ها، یک شرکت ایرانی که از برنامه موشک‌های بالستیک سپاه حمایت می‌کند، خطوط هوایی که از انتقال نیرو و سلاح به سوریه حمایت می‌کند و هکرهایی که سازمان های مالی آمریکا را مورد حمله سایبری قرار می‌دهند، است.

 

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

آخرین اخبار