مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 25. مهر 1396 - 12:04   |   کد مطلب: 22858
خداوند متعال همیشه پشتیبان مومنان بوده و هست و امروز هم در این شرایط دست حق به همراه ماست . خداوند متعال دشمنان ما را از نادان ترین افراد قرار داده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،تحولات اخیر در منطقه خاور میانه صد درصد در حرکت های امریکا بی تاثیر نبوده است .

در اوج دوران جنگ سرد جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که مردمش در برابر یک دیکتاتور با شعار نه شرقی نه غربی انقلاب کردند و در آن خفقان بین المللی وابسته به هیچکدام از دو ابر قدرت امریکا و شوروی نشدند . جمهوری اسلامی یک حکومت پویاست که نظیر آن موجود نیست .

این حکومت که قانون دو ابر قدرت را زیر پا گذاشته بود از طرف آنها به سر کردگی صدام مورد تجاوز قرار گرفت اگر چه در آن زمان دو ابر قدرت در حال مقابله با یکدیگر بودند ولی هر دو با صدام هم کاری میکردند . زیرا جمهوری اسلامی ایران نظم معادلات بین الملی آن ها را به هم ریخته بود .

پس از پایان جنگ سرد امریکا تنها کشوری بود که ادعای ابر قدرت جهانی را داشت . امریکا در ادامه همین موضوع خود را در تمام موضوعات بین المللی دخیل میداند.

اما آنچه که امروز در دنیا در حال رخ دادن است نشان دهنده این است که دوباره معادلات جهانی در حال تغییر است . کشوری همانند کره شمالی هر روز امریکا را مورد تهدید قرار میدهد . کشور های اروپایی از امریکایی ها دلسرد شده اند .

ایران به یک قدرت منطقه ای در منطقه استراتژیک خلیج فارس تبدیل شده است . عراقی که امریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از پیشرفت صدام و با هدف اصلی برخورداری از نفت عراق به آن جا حمله کرد امروز ارتباط بسیار خوبی با ایران دارد و در بین مردم آن جا تفکر مبارزه با لیبرالیسم غربی و امریکا جانی دوباره گرفته . که حتی تفکر گروه های تکفیری که اسباب دست خود امریکایی ها است هم تاثیری بر آن نداشته .

 امروز  جمهوری اسلامی یک تصمیم گیرنده اصلی در رابطه با مسئله سوریه است . قطر که هر روز در حال بیشتر کردن ارتباطات خود با ایران است . روسیه و لبنان و افغانستان و حتی کشور های آسیای مرکزی هر روز ارتباط خود را با جمهوری اسلامی گسترش میدهند. کشور های منطقه ایران را به عنوان یک الگو در ایستادگی میشناسند ؛ ایران یک قدرت منطقه ای است که در برابر ابر قدرت جهانی ایستادگی کرده و هر روز در حال پیشرفت است .

بنابراین با افزایش قدرت ایران در منطقه  از نفوذ و قدرت  امریکا در بین کشور های خاور میانه و آسیای مرکزی کاسته می شود . نظریه پردازان غربی از گذشته تا به امروز بر طبق نظریه هارتلند معتقد به این بوده اند که منطقه خلیج فارس و خاور میانه قلب زمین است و هر قدرتی که در این منطقه نفوذ داشته باشد میتواند بر دنیا حکومت کند . امروز این مناطق تحت  نفوذ جمهوری اسلامی ایران میباشد . حتی ترکیه نیز از غربی ها دلسرد شده است و در پی ارتباط بهتر با ایران است . 

رژیم صهیونیستی  همپیمان اصلی امریکا در منطقه است هر روز منزوی تر میشود و نیرو های مقاومت اسلامی و سپاه پاسدارن امنیت اسرائیل را به خطر انداخته اند به همین دلیل است که امروز سپاه را در لیست گروه های تروریستی اضافه میکنند .  بنا بر این دشمن هر روز به جهت تضعیف ایران اسلامی برنامه ریزی میکند . این برنامه ها نه از طرف روسای جمهور یا دموکرات  و جمهوری خواه بلکه از طرف تئوریسین های کهنه کارشان نوشته شده است .

 

 

 

بنابراین حداقل امروز میتوان گفت که برجام یک برنامه از پیش طراحی شده بوده که از آن به عنوان یک عامل فشار بر جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند .

اکنون جمهوری اسلامی ایران که یک الگو برای کشور های منطقه است باید بسیار در رفتار خود نسبت به این اقدامات هوشمندانه عمل کند .

وضعیت اکنون منطقه کاملا به سود ایران است و نباید این فرصت ها را با مشغولیت به سخنان سبک ترامپ از دست داد . این همان خواسته دشمن است چون وضعیت منطقه به ضرر اوست .

 

خداوند متعال همیشه پشتیبان مومنان بوده و هست و امروز هم در این شرایط دست حق به همراه ماست . خداوند متعال دشمنان ما را از نادان ترین افراد قرار داده است .

 

آیا دوباره تحریم میشویم؟

امیر حسین رهبر مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در گفتگو با صدای دانشجو گفت:ترامپ در طی نطقی توهین‌آمیز به مردم و مسئولین ایران، رسماً اعلام کرد که عملکرد ایران را در برجام تایید نمی‌کند. معنای این حرف این است که ممکن است کنگره آمریکا دوباره تحریم‌های هسته‌ای را بر علیه ایران اعمال کند. به عبارت دیگر بعد از مذاکرات طولانی برجام و اجرای تمامی تعهدات از سوی ایران، ممکن است مجدداً به خانه اول برگردیم!

 

ملت ما از تهدید نمی ترسد

محمد هاشمی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی  گفت: آن، تهدیدها، هرگز ملت بزرگ ایران را مرعوب نخواهد کرد،بلکه خود عاملی برای وحدت بیش از پیش این ملت خواهد شد.

وی افزود: هر گونه اقدام احتمالی آمریکا درقبال برجام باید با پاسخ هوشمندانه و درعین حال مقتدرانه همراه باشد و با خروج آمریکا از برجام غیر قابل اطمینان بودن و دروغگو بودن این کشور برای جهانیان  اثبات خواهد شد و روند منزوی شدن آمریکا در جامعه بین الملل سرعت بیشتری خواهد گرفت.

 

ترامپ مردی به شدت در انزوا و تنهاست

مصطفی محمدی مهوار دبیرتشکل سیاسی جامع دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: ترامپ در شرایطی چنین اظهارات تنفر آمیزی را به زبان آورد که محبوبیت او فقط پس از ٩ ماه به کمترین درصد رسیده و در واقع او ضعیف ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. اکثریت قاطع مردم، رسانه ها، سیاستمداران، فرهیختگان و حتی نزدیکترین متحدان اروپایی از منتقدان جدی او هستند. وزیر خارجه، وزیر دفاع، بسیاری از اعضای کابینه و هم حزبی های  او در مجلس با مهمترین سیاست هایش از جمله پیرامون برجام موافق نیستند. ترامپ مردی به شدت در انزوا و تنهاست.

انتهای پیام/چ

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار