مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 15. آذر 1397 - 8:35   |   کد مطلب: 23452
روحانی با اشاره به بررسی طرح هایی برای انتقال آب یادآور شد: این نوع انتقال آب نیازمند حضور سرمایه گذار کلان است و سرمایه بازخواهد گشت و از سویی دولت برای آب آشامیدنی تضمین لازم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،به نقل از مرآت، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه استان سمنان ضمن تشکر از میهمان نوازی و مهربانی مردم استان گفت: از وحدتی که در استان وجود دارد خوشحالم.

وی با بیان اینکه علما و نخبگان و تمامی اقشار مردم در کنار هم برای آبادانی کشور تلاش می کنند، اظهار کرد: مردم در روزهای سخت همواره پشتیبان دولت بوده اند.

روحانی با اشاره به اینکه دانشگاه های ما به لحاظ بیان نقدها از آزادترین دانشگاه های دنیا هستند افزود: تقریبا (فقط) در این دولت است که در همه دانشگاه ها به مناسبت ۱۶ آذر آیین هایی برگزار می شود.

رییس جمهور، آب را مهمترین مساله استان را عنوان کرد و گفت: مردم ما باید بتوانند از آب پایدار آشامیدنی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های بسیار کلانی در این حوزه باید صورت بگیرد، اظهار کرد: در اصفهان هم مساله انتقال آب از جنوب دنبال می شود.

روحانی با اشاره به اینکه  دولت خریدار آب انتقال یافته خواهد بود، گفت: مسائل زیست محیطی طرح انتقال آب دریای خزر را حل کرده ایم.

وی همچنین تصریح کرد:  دیشب تفاهم نامه پروژه هایی به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان منعقد شد و اگر این پروژه ها تماما اجرا شوند، استان متحول خواهد شد.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما در ارتباط با طرح حرم تا حرم گفت: این طرح باید روی پای خود بایستد. قسمت اول این طرح که از قم تا گرمسار اجرا شده است، درآمدهای لازم را برای سرمایه گذار تامین کرده است.

وی همچنین تصریح کرد:  طرح حرم تا حرم یک طرح ملی است، نه استانی. تلاشمان را برای ادامه اجرای این طرح مضاعف خواهیم کرد.

 روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره ضرورت تدوین سند آمایش آب محور استان اظهار کرد: وزیر نیرو گفته است که مطالعات پروژه انتقال تقریبا کامل است.

رییس جمهور با بیان اینکه سازمان محیط زیست درباره چگونگی انتقال آب دریای خزر نظر قطعی خود را اعلام کرده است، افزود:  این طرح یکی از مهم ترین طرح های استان است و دولت به اجرای طرح کمک می کند.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره مسیر شمال به جنوب کشور گفت:  نزدیکترین مسیر شمال به جنوب کشور از استان می گذرد و جاده معلمان می تواند شمال کشور را به جنوب کشور متصل کند.

وی با بیان اینکه نسبت به قولی که در ارتباط با این مسیر در سفر پیشین دادیم، عقب هستیم، بیان کرد:  با اعتباراتی که به استان اختصاص یافته است، امیدواریم بتوانیم این پروژه را به انجام برسانیم.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی به پرسشی در ارتباط با کافی یا ناکافی بودن میزان افزایش حقوق در سال ۹۸ به نسبت تورم گفت: تورم یکی از مسائل امروز ماست. یکی از توفیقات ما در دولت این بود که تورم را مهار کردیم. تورم ۱۲ ماهه ما بالای ۱۵ درصد است.

وی با بیان اینکه ما برنامه هایی داریم تا رشد سریع تورم را متوقف کنیم، افزود: بخش بزرگی از تورم امسال ما مربوط به حرکت پرشتاب نرخ ارز بود. جو روانی و اقدامات دشمنان هم در این مساله دخیل بوده است.

رییس جمهور با بیان اینکه نقدینگی یکی از مسائلی است که در تورم ما تاثیرگذار است، اظهار کرد: بانکها در این مساله تاثیرگذارند.

وی همچنین تصریح کرد: ممکن است افزایش ۲۰ درصدی حقوق مشکلات مردم را حل نکند اما منابع ما بیش از این نیست.

روحانی با اشاره به اینکه تصمیم ما این است که نرخ بنزین و گازوییل را بالا نبریم، افزود: یکی از مشکلات ما قاچاق گازوئیل و بنزین است.

وی با اشاه به اینکه روزانه بیش از ۱۰ میلیون لیتر بنزین قاچاق می شود، اظهار کرد: امروز قاچاق ما دوطرفه است؛ هم در صادرات قاچاق داریم و هم در واردات.

رییس جمهور تصریح کرد: برای سال آینده ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته ایم.

روحانی با بیان اینکه تا پایان سال یک نوبت دیگر اعطای بسته حمایتی خواهیم داشت، گفت: سال آینده نیز بسته های حمایتی خواهیم داشت.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان درباره جایگاه احزاب از نگاه دولت و تدابیر اندیشیده شده برای پررنگ تر شدن اعتماد مردم به دولت گفت: کشور از آن مردم است و مردم باید برای اداره کشور تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه مردم باید در اظهارنظر و تشکیل و فعالیت احزاب آزاد باشند، اظهار کرد: حضور خانم ها در فعالیت های سیاسی و اجتماعی بسیار زیاد شده است.

روحانی با اشاره به اینکه در شرایط امروز، رقابت های ما باید سالم و اخلاقی باشد، بیان کرد: بهترین موضعی که احزاب در آن محک میخورند، انتخابات است.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند حلال مشکلات باشد، افزود:  توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید در کنار هم دیده شود.

روحانی همچنین تصریح کرد:  دولت زمینه ها را برای آزادی احزاب و بیان فراهم می کند.

 وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره توزیع فراوان نقدینگی در اقتصاد از یک سو و کمبود نقدینگی در حوزه صنعت از سوی دیگر گفت: بخش تولید ما نیاز به گردش نقدینگی دارد و مشکل هدایت نقدینگی نیز وجود دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان رشد نقدینگی داریم، اظهار کرد: ما از بانک مرکزی و نقدینگی آن استفاده نکرده ایم و در چارچوب قانون بودجه حرکت کردیم.

وی با اشاره به اینکه  بزرگترین مشکل ما در حوزه بانکهای غیردولتی است، بیان کرد: ما باید بانک های خود را اصلاح کنیم چراکه بانکها امروز مسئولیت بزرگی دارند.

روحانی با بیان اینکه بانکها باید سرمایه های منجمد خود را از انجماد خارج کنند و از بنگاه داری و دلالی دست بردارند، افزود: آن ها باید اموال خود را بفروشند و پول آن را در اختیار مردم قرار دهند.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: فروش اموال بانک ها جزو برنامه های مورد تاکید ماست.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار