مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید

پربیننده ها

تازه ترین عناوین

  • دفاع مقدس از تجربیات ناب و موفق گام اول انقلاب اسلامی است که امروزه درس‌آموزی و الگوپذیری از آن برای پیشبرندگی کشور در گام دوم انقلاب حائز اهمیت راهبردی میباشد. دشمنان انقلاب نیز این موضوع را پیش و بیش از برخی دوستان انقلاب درک کرده و با توسل به پروسه تحریف واقعیات دفاع مقدس دنبال روایت‌های غلط، ناقص و وارونه و سیاسی خود از آن هستند. بنابراین بزرگداشت این هفته به عنوان چهل سالگی دفاع مقدس یادآور حماسه عظیمی است که با ایثار، فداکاری و سلحشوری رزمندگان اسلام، افسانه شکست‌ناپذیری و سلطه‌گری قدرت‌های جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار را باطل و برتری ایمان و اراده ملت نستوه و استوار ایران را به عنوان یکی از عبرت‌های بزرگ تاریخ معاصر اثبات کرد.
  • فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مفتح همدان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سیطره بر منابع نفتی خلیج فارس است، گفت: ایران اسلامی در مقابل هیچ تهدیدی سکوت نخواهد کرد و در اقدام‌ متقابل پاسخ تهدیدها را با قدرت خواهد داد.

اخبار ویژه

پروانه پیمانکار شرکت واحد اتوبوس‌رانی تبریز که با ۱۰ سال سابقه، مشکلاتی در پرداخت حقوق کارگران به وجود آورده بود، با پیگیری‌های بسیج دانشگاه سهند باطل شد.
اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته شرایط متفاوت تری را خواهد داشت.
دفاع مقدس از تجربیات ناب و موفق گام اول انقلاب اسلامی است که امروزه درس‌آموزی و الگوپذیری از آن برای پیشبرندگی کشور در گام دوم انقلاب حائز اهمیت راهبردی میباشد. دشمنان انقلاب نیز این موضوع را پیش و بیش از برخی دوستان انقلاب درک کرده و با توسل به پروسه تحریف واقعیات دفاع مقدس دنبال روایت‌های غلط، ناقص و وارونه و سیاسی خود از آن هستند. بنابراین بزرگداشت این هفته به عنوان چهل سالگی دفاع مقدس یادآور حماسه عظیمی است که با ایثار، فداکاری و سلحشوری رزمندگان اسلام، افسانه شکست‌ناپذیری و سلطه‌گری قدرت‌های جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار را باطل و برتری ایمان و اراده ملت نستوه و استوار ایران را به عنوان یکی از عبرت‌های بزرگ تاریخ معاصر اثبات کرد.
فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مفتح همدان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سیطره بر منابع نفتی خلیج فارس است، گفت: ایران اسلامی در مقابل هیچ تهدیدی سکوت نخواهد کرد و در اقدام‌ متقابل پاسخ تهدیدها را با قدرت خواهد داد.
بر اساس استاندارد سازمان بین‌المللی کار (ILO) «تمام افراد ۱۰ ساله و بیشتر که در طول هفته حداقل یک ساعت کار کرده باشند فرد شاغل محسوب می‌شوند»؛ در ایران نیز نرخ بیکاری و شاغلان هم با همین معیار محاسبه می‌شود همه مسئولین هم می گویند «ما خود را از جامعه جهانی جدا نمی دانیم و برای آمار اشتغال، همان یک ساعت کار در هفته را در نظر می گیریم.» توجیه موافقان این است که محاسبه نرخ شاغلان با این شیوه را معیار بین‌المللی عنوان می‌کنند و معتقدند باید در محاسبات آماری بر اساس تعاریف و استانداردهای بین المللی رفتار کنیم.
چند سالی است که مسیر بخش زیادی از جنبش های دانشجویی به سمت مطالبه گری و گفتمان سازی رفته و به تبع آن ارائه ایده از سوی جوانان و دانشجویان مستعد توانسته در حد قابل توجهی به حل شماری از مشکلات ساختاری کشور کمک کند که البته این باید حرکت نظام مند و ادامه داری باشد تا بتواند به شکل بالقوه ای تاثیرات خود را نشان بدهد، نخستین رویداد پیشگام در همدان از این قائده مستثنی نبوده و ظرفیت های فراوانی برای ایجاد بستری جهت ارائه ایده و ریشه یابی و حل مسائل اساسی استان ایجاد کرده است.
معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه پیام نور همدان گفت: خوشبختانه رویکرد مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی بسیج دانشجویی مدتی است در بین دانشجویان دانشگاه ما به گفتمان تبدیل شده است و دانشجویانی که به دنبال حل مشکلات دانشگاه و شهر خود هستند در بستر بسیج دانشجویی هسته های پژوهشی تشکیل داده اند و با احصاء ریشه مشکلات در صدد حل آن ها بر می آیند.
مسئول پایگاه دانشجویی شهید احمدی روشن جهاد دانشگاهی همدان گفت: کارگاه تولیدی ماسک از هفته گذشته با ۷۰ نیرو خانم و روزانه تولید ۱۰۰۰ ماسک در جهاد دانشگاهی همدان فعال شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: تعداد ۲۰۰ سهمیه جذب هیئت علمی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده شده و تا کنون مراحل استخدام بیش از ۸۰ درصد از این تعداد طی و میان استان‌ها توزیع شده است.
مرادی گفت: به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های ملایر و با همکاری موسه خیریه دارالیتام و ستاد اجرایی فرمان امام ۴۵۰ بسته معیشتی روزهای ‌آینده بین خانواده های نیازمند ملایری توزیع می‌شود.